Сьогодні з самого ранку під стінами Хмельницької ОДА протестували жителі села Колодіївка, що у Кам’янець-Подільському районі. Люди вимагали, аби землю у їхньому селі, яке розташоване на схилах Дністра, виділяли селянам, які там живуть і працюють, а не невідомим людям з усієї України.

Люди принесли транспаранти “Геть корумповану владу!”, “Ні корупційним схемам!” і “Припиніть геноцид села!”.

Перед тим, як завітати до Хмельницького “Білого дому”, селяни побували в гостях і в головному управлінні Держгеокадастру у Хмельницькій області. Там вони від його керівника теж вимагали припинити незаконну, на їхню думку, роздачу земель у селі Колодіївка. Той повідомив, що рішенням оперативного антирейдерського штабу, який створено при ОДА, будь-які дії щодо видачі земельних ділянок у селі Колодіївка були припинені. Тепер вони проводять роботу із вивчення ситуації і пробують розібратися у тому, чому так склалося, що земля “пішла”, фактично, у селян “з-під ніг”.

Як реагує наша влада на протести селян проти розкрадання землі їхньої громади. До Хмельницького (за 150км від домівки) завітали селяни Колодіївки, Кам'янець-Подільського району.

Опубліковано Ларісою Діновською 27 вересня 2017 р.

Утім, люди відповідю головного “земельника” області залишилися незадоволені, й попрямували під стіни Хмельницької ОДА та до сесійної зали, де відбувалося парламентське засідання сесії Хмельницької облради.

“Землі радгоспу, який займався вирощуванням лікарських трав у нашому селі, не були розпайовані. І наші люди не отримали жодного клаптику землі, як інші селяни. І зараз не отримують, бо усі землі розкрадаються. Вони уже всі роздані. То були в оренді, а то тепер уже по 2 га комусь роздали, але не нашим людям. Ми теж хочемо отримати землю, але нам її ніхто не дає”, – скаржилися селяни під дверима сесійної зали, адже на засідання сесії облради їх не пустили.

Громада с. Колодіївка, що на Кам'янеччині, приїхала на Хмельницьку обласну сесію для вирішення проблем по розкраданню їхньої землі, але селянам не дозволили виступити на сесії і не пустили в зал. Тут, під дверима сесії, вони і дають інтерв'ю пресі.

Опубліковано Ларісою Діновською 27 вересня 2017 р.

Селяни принесли із собою подарунок – “земельний” торт, який згодом, під час сесії Хмельницької обласної ради, вручили обласним високопосадовцям,  що сиділи у президії.

“Це останній шматок колодіївської землі, яку ми вам даємо. Бо більше ми, громада села, не дозволимо вам роздеребанити та розкрасти жодного клаптику”, – заявила місцева активістка Євгенія Коритнік.

ЯКЩО ЖІНЦІ НЕ НАДАТИ СЛОВО – ВОНА ВІЗЬМЕ ЙОГО САМА! На сесії обласної ради більшість депутатів не погодились надати слово представнику громади с. Колодіївка, Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. Питання про дерибан землі громади.

Опубліковано Ларісою Діновською 27 вересня 2017 р.

Від депутатів мешканці села Колодіївка вимагали, аби ті розібрались з цим питанням і вирішили проблему. Вони додають – це поки попереджувальний мітинг. Але, кажуть, якщо їх не почують, то наступного разу влаштують голодування.

Згодом депутати обласної ради таки відреагували на звернення людей. Вони вирішили направити  запит до правоохоронних органів та Держгеокадастру, аби ті перевірили інформацію та відзвітували перед депутатами щодо стану справ у Колодіївці.

Також по темі

50 га військогового полігону під Хмельницьким роздерибанили під ведення сільського господарства

Інвентаризаційна комісія, створена наказом начальника Квартирно-експлуатаційного відділу Хмельницького