Нещодавно в Хмельницьку міську інфекційну лікарню звернулось четверо мешканців міста. Двоє з них – діти віком чотирьох та шести років. Усі вони скаржилися на загальну слабкість, болі в животі, діарею та зниження апетиту.

«Після лабораторного обстеження хворим було встановлено діагноз «Анкілостомідоз» – зараження паразитами, які харчуються кров’ю», – розповіла сайту “Є” лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Лариса Венгер.

За словами медика, швидше за все, люди захворіли через вживання немитих овочів, ягід, фруктів або через сиру воду, які були забруднені личинками.

«Після отримання відповідного лікування, хмельничан виписали з лікарні», – каже Лариса Венгер.

За останні десять років це перший у Хмельницькому зафіксований випадок зараження анкілостомідозом. «Це паразитарне захворювання рідко зустрічалося у нашій державі. Проте, за останні роки, воно все більше вражає українців. Загальноукраїнська статистика не тішить – у 2015 році було зафіксовано 7 хворих, а у 2016 році – вже 19. Цьогоріч, вже й у Хмельницькому виявили цю рідкісну хворобу», – каже Лариса Венгер.

Медики радять на відпочинку в Єгипті чи тропічних країнах дотримуватися гігієни, ретельно мити продукти та не вживати сиру воду.

Довідка:

Анкілостомідоз – це паразитарне захворювання, викликане гельмінтами класу нематод – круглих черв’яків. Захворювання відоме з давніх часів під назвами «єгипетський або тропічний хлороз», «анемія шахтарів», «земляна короста» та інші.

Зараження людини відбувається двома шляхами – проникнення личинок через пошкоджену шкіру при її контакті з ґрунтом та рослинами, і при вживанні забруднених личинками немитих овочів, ягід, фруктів, сирої води.

При першому шляху зараження на місці проникнення личинок розвивається дерматит. При цьому відмічається сильний свербіж, на шкірі з’являється еритема з дрібними червоними папулами. При другому шляху зараження з’являється біль в епігастральній ділянці, навколо пупка. Інвазовані відмічають зниження апетиту, нудоту, зміну смаку, пікацизм (бажання їсти землю). Найбільш серйозним проявом інвазії є гіпохромна залізодефіцитна анемія, що обумовлена особливістю харчування паразитів, адже анкілостоміди живляться лише кров’ю.

Також по темі