Бійці 308-го окремого інженерно-технічного батальйону, що дислокується у Кам’янці-Подільському, пояснили, чому не прийняли допомогу від земляків-волонтерів. Крім того, вони заявили, що скандал з варениками був спланованим, аби «облити брудом» їхнього командира Леоніда Матвєєва. Адже волонтер Богдан Шипілов на своїй сторінці у Фейсбук не лише розповів про долю «чиновницьких вареників», але й звинуватив полковника Матвєєва у злодійстві та зароблянні на війні.

“Гадаю, полковника Матвєєва хочуть просто дискредитувати та звести на нього наклеп. А все тому, що наш командир має принципову позицію і не йде на усілякі «договорняки». Просто у Кам’янці-Подільському один із забудовників захопив частину  території нашого військового містечка. Він хоче викупити усе містечко під облаштування паркингу біля новобудови, але полковник Матвєєв став на заваді цим планам. За допомогою деяких військових посадовців полковника спочатку залякували, а коли це не вдалося, почали “обливати брудом”.

Коли прибули волонтери, я особисто вийшов до них та пояснив, що на території розташування батальйону працює представник ВКР СБУ. Крім того, оскільки у нас з харчами проблем не було, то я порекомендував волонтерам відвезти вареники у Авдіївку, де на таку допомогу чекали.  Щодо тієї допомоги, яку волонтери привозили раніше, то уся вона є і ми за неї дуже вдячні. Але справді пральна машинка, яку подарували нам земляки минулого разу, наразі стоїть на складі. Адже ми маємо ще дві пралки, які підключені та працюють.  Бензопила теж зараз у резерві. Вареники, які наліпили кам’янчани нам на Старий Новий рік, волонтери роздали по усім підрозділам в АТО. А те, що потрапило до нас, ми розділили з піхотним підрозділом, який був на передовій, а решту роздали солдатам в їдальні – їм дісталося по варенику”, – розповідає боєць батальйону Андрій Роженков.

У тому, що полковника Матвєєва хочуть скомпрометувати та створити йому негативну репутацію, упевнений інший боєць батальйону, капітан запасу Костянтин Васюк.

«Знаю Леоніда Матвєєва особисто, адже разом із ним служив, впродовж року був його заступником. Звичайно, полковник не ангел, як і кожен з нас, та й обставини, у яких ми перебуваємо, не роблять нас створіннями з крилами. Але й не треба робити з бойового офіцера демона, хапугу та злодія, як це собі дозволяє волонтер Шипілов.

Щоб  давати такі характеристики, варто було б побувати разом з командиром у різних ситуаціях, бачити, які рішення він приймає, знати, як виконуються бойові завдання, що він робить для підлеглих. Тож дозволю собі просвітити тих, хто уже вішає на Матвєєва  ярлики і сумнівається у його чесності.

Леонід Матвєєв в армії з першої хвилі мобілізації. Він один з тих, хто створював і розбудовував підрозділ, яким нині командує. За час війни жоден інженерний підрозділ, повторюю, жоден, не виконав стільки бойових завдань, скільки цей підрозділ. Бійці підрозділу виконували бойові завдання, будували оборонні споруди на різних ділянках фронту. Попасна, шахта Бутівка-Донецька, Світлодарська дуга – це далеко не повна географія місць, де нам доводилось будувати укріплення. Не раз це робилося під обстрілами противника.  Леонід Матвєєв, до речі, зараз перебуває у шпиталі, куди він потрапив після обстрілу позицій нашого підрозділу в Авдіївці, але знаходився в підрозділі на обезболюючих доти, поки особовий склад не повернувся з виконання завдань. Для полковника  Матвєєва виконати поставлене завдання –  головне. Воно має бути виконане попри все – небезпеку, артобстріли і каміння з неба. Але не ціною людського життя. За час, відколи наш батальйон виконує завдання на передовій, не було жодної бойової втрати, а це свідчить про підготовку бійців, щоденну роботу з ними, інструктажі, техніку безпеки,  уміння діяти у складних ситуаціях. Він вимагав від інших, але й сам викладався на повну. Мало хто із сторонніх знає, що в час, коли йшло становлення підрозділу,  Леонід Матвєєв впродовж чотирнадцяти місяців не був у відпустці. Але навіть в умовах війни командир ніколи не забував про своїх підлеглих, дбав про їхній побут та дозвілля. Для бійців нашого підрозділу звичними були щонедільні богослужіння у розташуванні батальйону, екскурсії, наприклад, в соляні шахти чи на завод шампанських вин, та концерти у Бахмуті. Усі бійці, що відзначились при виконанні завдань, були заохочені та нагороджені.

Приводом до інформаційної атаки на полковника Матвєєва стали вареники, яких нібито не дозволили передати бійцям батальйону. Для  військовослужбовців нашого підрозділу будь-яка допомога від земляків важлива. Ми її цінуємо і пам’ятаємо. Пам’ятаємо, як земляки передавали вареники, котрі разом  з іншими ліпила і мама нашого солдата Івана Рачковського, як кілька разів до нас приїжджав міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич. Для усіх тоді Матвєєв був героєм та найкращим командиром. А тепер чомусь став злодієм та хапугою? У нинішній ситуації вареники, здається, стали приводом, а причина криється в іншому. В час, коли йде перепідпорядкування підрозділу,  а отже і можливі операції з майном, комусь хочеться кинути тінь на командування батальйону, скомпрометувати командира, бойового офіцера», – написав на адресу редакції сайту «Подільська.інфо» Костянтин Васюк.

 

 

Також по темі

У Кам’янці-Подільському катафалк ледь не зніс міський відділ поліції

У Кам’янці-Подільському на вихідні сталася автопригода, яку і