У Старокостянтинові триває скандал, пов’язаний із діяльністю ТОВ «Мегатекс Індастріал». Це підприємство звинувачують у забрудненні екології і активісти вже проводили не одну акцію протесту.

Приймалися навіть рішення місцевої ради – депутати зверталися до Мінекології  та держекоінспекції з тим, щоб до міста напрамили урядові комісії.

Однак мер міста заблокував ці рішення, зупинивши їх дію.

“Відповідно до положень Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” екологічна інспекція України не вправі приймати таке рішення… До повноважень Міністерства екології та природних ресурсів не віднесено проведення перевірок підприємств”, – йдеться в аргументації вета мера.

Крім цього, Микола Мельничук підписав розпорядження про скликання на сьогодні позачергової сесії . Тож депутатам, аби подолати вето міського голови, потрібно набрати 2/3 голосів від загального складу ради.

Як писав НГП, за результатами проведеної перевірки ТОВ “Мегатекс Індастріал” Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області встановила перевищення вмісту свинцю в ґрунті у 160 разів більше норми.

Нагадаємо, проведення перевірки діяльності акумуляторного заводу екологічною інспекцією вимагала громада після того, як депутати виявили ціле озеро з відходів на території заводу.

За відомостями відкритих реєстрів, ТОВ «Мегатекс Індастріал» є дочірнім підприємством ТОВ «Мегатекс», яке знаходиться у місті Костянтинівка Донецької області. Засновником обох компаній є Юрій Шапран, депутат Донецької обласної ради від Партії регіонів.

За даними сайту ОРД, Юрій Шапран є партнером колишнього першого віце-прем’єра команди Януковича Сергія Арбузова.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього