Автомобільни перегони - єдине щл відбуваєьться сьогодні на аеродромі.
Автомобільні перегони – єдине що відбувається сьогодні на аеродромі.

Більше грошей аеропорту Хмельницького виділяти не будуть. Хіба що під якийсь конкретний бізнес-план, який покаже, що летовище таки можна реанімувати і воно через якийсь час принесе прибуток. Про це місцеві можновладці заявили на останній сесії Хмельницької обласної ради.

“Гроші можна знайти, але ми повинні чітко розуміти, на що вони підуть. Якщо то просто на погашення зарплати працівникам, то я категорично проти. Ми не маємо виділяти гроші з бюджету просто тому, що хтось ходить на роботу. Ми готові фінансувати програму відновлення аеропорту, бізнес-план, в якому чітко буде прописано, коли і завдяки чому підприємство почне давати прибуток. Бо зараз гроші на аеропорт – то гроші вкладені в нікуди”, – сказав директор департаменту фінансів Хмельницької обласної держадміністрації Сергій Пенюшкевич.

Нагадаємо, що хмельницький аеропорт останній літак прийняв у 2010 році. З того часу там усе лише руйнувалося. У 2015 році про комунальне підприємство Хмельницької облради “Аеропорт Хмельницький” згадали через пікети працівників під стінами хмельницького Білого дому. Люди вимагали свою зарплатню. Тоді влада вирішила, що аеропорт треба відроджувати. У лютому 2016 року погасили борги по зарплаті, виділивши з бюджету 2,867 млн.грн. І знову почали шукати інвесторів.

До слова, хмельницький аеропорт “втюхували” ймовірним інвесторам не раз. Коли будувався ТСЦ “Поділля”, хмельницький аеропорт мав стати головною транспортною артерією для постачання дешевого краму. Тепер і ринок, і аеропорт заростають травою. Вдруге аеропорту пророкували долю головного туристичного вузла, коли ізраїльтяни та москвичі почали зводити “Арден Палац” у Сатанові. Літаками мали прилітати з усіх усюд ті, хто хотів попити “Збручанської”. Але, подейкують, наразі інвестори не можуть закінчити будівництво “Арден Палацу”, не говорячи уже про аеропорт. У 2016 році влада знову заговорила про якогось примарного інвестора, але розмови залишилися розмовами. Крім того, комунальне підприємство “Аеропорт Хмельницький” не ввійшло до державної програми розвитку аеропортів на період до 2023 року.

Влітку 2016 влада змінила директора КП “Хмельницький аеропорт”, призначивши новим керівником Віктора Гончара, який уже був там директором до 2004 року. Подейкують, то людина першого нардепа ВРУ від Хмельниччини Івана Рудика.

Новий директор застав летовище у плачевному стані. Злітна смуга – повністю зруйнована. Аби її відремонтувати потрібні мільйони. Крім того, в аеропорту забрали метеорологічне обладнання, без якого польоти теж неможливі. Потрапивши на летовище сьогодні, можна подумати, що хтось кілька років поспіль навмисне доводив його до руйнації, розтягуючи усе, що там було вартим уваги.  Усе, що сьогодні залишилося “цінного” від колишнього аеропорту – чималенька земельна ділянка, яку ще кілька років тому почали уже тихцем “деребанити”.

 

 

 

 

 

 

1 Comment

  1. білий троль

    це шмат землі який хтось собі дуже хоче, а хтось його тому віддати не хоче бо хоче сам але не може поки взяти
    тому заморозили це питання

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього