На сайті електроних петицій з’явилось звернення до Хмельницької міської ради з проханням повернути СЗОШ №6 її майно.
Зокрема, у петиції, яку створив Володимир Малюзін, просять міську раду повернути СЗОШ №6 з поглибленим вивченням німецької мови з 1-го класу навчальний корпус та спортивний майданчик за адресою провулок Володимирський, 12, які були передані в користування Хмельницькому університету регіонального управління та права.
Вищезгадану петицію уже підтримав начальник управління освіти міста Хмельнцького Роман Миколаїв, який на сторінці у Фейсбуці закликав підтримати звернення.
Дирекція СЗОШ №6 таку ідею хмельничанина підтримує.
“Нам для школи зараз і справді потрібно більше місця. Ми уже маємо 60 заяв від батьків дітей-першачків, які хочуть іти до нас у школу. Але я упевнений, що до кінця навчального року таких заяв буде щонайменше 90, а це значить, що нам знову доведеться робити три перших класи. В останні роки у нас завжди було дві паралелі, а цього року ми уже набрали три перших класи. Якщо і в наступні роки буде три, то з часом ми вийдемо на три паралелі, а їх десь треба розміщувати. Цього року вльне приміщення під ще один перший клас ми знайшли, а в наступному ще однієї вільної аудиторії у нас вже не буде. Крім того, у школи давно визріла необхідність окрім кількох додаткових навчальних аудиторій, мати повноцінний клас хімії з лабораторією, нормальний актовий зал.Так що на мою думку, нам варто боротися за повернення школі усього корпусу, який у свій час незрозуміло як “подарували” ХУУПу. До речі, попередні директори школи це питання теж піднімали, але воно залишилося на рівні листування та відписок. На сесії чи виконкому Хмельницької міської ради воно не підносилося. Сподіваюся, завдяки петиції, яку створив батько нашого учня, до нашої проблеми дослухається і влада міста та області, і депутати”, – каже директор ЗОШ №6 Сергій Ткач.
Керівник управління освіти міста Роман Миколаїв висловлює у соцмережах таку думку – у ХУУПу будівлю заберуть, але виганяти студентів звідти не будуть. Мовляв, заберуть для школи кілька аудиторій та спортивний майданчик, усе інше віддаватимуть ХУУПу в суборенду.
“Не йдеться мови про вигнання університету. Мова йде про повернення майна його первісному власнику – ЗОШ №6. Школі потрібно кілька аудиторій та спортивний майданчик, яким вона усе одно користується. Щодо передачі майна школи ХУУПу у свій час, то шкільний корпус передавала не міська рада. На яких підставах це було зроблено урядом за поданням обласної ради, ми зараз з’ясовуємо. Там не усе так просто, як видається збоку. Та в будь-якому разі, мова йде про консенсус, а не протистояння чи перемогу когось над кимось”, – пише Роман Миколаїв у “Фейсбуку”.
Тепер повернімося до історії. У 1995 році постановою Кабінету Міністрів України було створено Хмельницький уніерситет управління та права. У цій постанові йшлося зокрема і про те, що Хмельницька ОДА визначає порядок фінансування зазначеного інституту та передає для його розміщення в м. Хмельницькому приміщення по вул. Театральній, 8 та провулку Володимирському, 12. Яким чином Хмельницька обласна адміністрація передавала приміщення, яке належало Хмельницькій міській раді, інституту, і викликає зараз найбільший подив нинішніх керманичів міста.
Утім, якщо цей факт викликає нині подив, то інший мав би його розвіяти. Адже 11 червня 1997 року з’являється рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради “Про передачу у постійне користування приміщень по провулку Володимирському, 12 Хмельницькому інституту регіонального управління та права”. Цим рішенням тодішня влада міста дозволила управлінню освіти передати в постійне користування (!!!!!!) інституту приміщення площею 1451,7 кв.м по провулку Володимирському, 12. А загальноосвітній школі №6 наказали укласти договір на постійне користування будівлею школи з ХІРУПом.
Згідно цього рішення між школою та ХІРУПом 1 жовтня 1997 року був укладений договір про передачу в постійне користування будівлі ЗОШ №6 по провулку Володимирському, 12.
25 січня 2001 року виконавчий комітет Хмельницької міської ради, розглянувши клопотання ХІРУПу, надає тому дозвіл на спорудження спортивного майданчика для занять міні-футболом, баскетболом, волейболом для студентів інституту та учнів школи №6 по провулку Володимирському, 12.
28 березня 2001 року ЗОШ №6 укладає з ХІРУПом договір оренди земельної ділянки площею 0,15 га по провулку Володимирському, 12 для спорудження спортивного майданчика, який орендар, тобто інститут, зобов’язується збудувати власним коштом, нести усі витрати з його експлуатації, нести усі обов’язки як володар об’єкта на землі, що орендується. Термін дії договору ніде не вказується, тобто, його можна вважати безстроковим. Підписавши такий договір, школа фактично віддала свою земельну ділянку ХІРУПу взамін лише на те, що спортивним майданчиком вона зможе користуватися разом із вишем згідно погодженого графіку.
Утім, не дивлячись на усі ці рішення та договори, кілька років уже вперто піднімається питання плати ХУУПом коштів за оренду будівлі та землі по провулку Володимирському, 12. Навіть є висновки перевірок контрольно-ревізійного управління, які проходили у школі, в яких зазначається, що школа втрачає кошти від здачі будівлі в оренду. Ці висновки сьогодні і піднімає дирекція школи. І, мабуть, саме тому нині стоїть питання щодо передачі частини приміщень у будівлі по провулку Володимирському, 12 в суборенду університету. Яку частину будівлі хочуть здавати університету і за які гроші – поки влада міста не говорить. Але, як видно з дописів начальника управління освіти міста Романа Миколаїва, саме грошей від університету і добиватиметься влада міста.
Утім, Хмельницький університет управління та права віддавати будівлю та стадіон “без бою” навряд чи збирається. Як і погоджуватися на суборенду.
Принаймні, у “Фейсбуці” навколо питання “вигнання вузу та повернення приміщення школі №6” розгорілася жвава дискусія.
“Стан, в якому університет взяв те приміщення, не можна порівняти з тим, в якому він зараз перебуває. Декілька разів проводилася модернізація приміщення за кошти університету. Якщо зараз передавати університету інше приміщення, взамін цього, то хто фінансуватиме ремонтні роботи? А отримання власником в користування облаштованих прекрасних аудиторій за просто так – то, звісно, класний підхід! Крім того, власником приміщення по провулку Володимирському, 12 як була, так і залишається громада міста, користувачем же зараз виступає університет – установа, яка є власністю територіальних громад області, тому складно говорити про те, від якого власника і якому власнику треба щось там повернути”, – пише один із викладачів ХУУПу, професор Юрій Білоусов.
Юрій Білоусов припускає, що ключова фраза у всій суперечці – здача будівлі в суборенду.
“Можливо, основне питання при “поверненні” будівлі школі у тому, що користування ним не приносить зараз тих доходів, про які може йтися. Приміщення у центрі міста, з гарним ремонтом – звісно, воно може приносити гарні прибутки. Сама фраза “передати ХУУПу у суборенду” – це вже вимагає комерційної вартості оренди”, – пише професор Юрій Білоусов.
Утім, аби щось зараз здавати у суборенду, спочатку його потрібно повернути.
“На наступних сесіях, найвірогідніше, влада розглядатиме спочатку петицію, в підписанні якої немає сумнівів, а потім відмінятиме рішення десятирічної давності. І, не виключено, що уся ця “катавасія” з приміщенням та спортмайданчиком перейде до суду. І тут треба зважити, що у ХУУПу досить багато толкових юристів. Натомість у міської влади з судами ніколи не виходило “знайти порозуміння”. Тому можна уже сказати, що “віджимання” приміщення на “користь громаді” стане занадто витратною справою, адже усі ці судові збори та поїздки до Вищих судів вартують не дешево, і ляжуть на бюджетні витрати, тобто на плечі самої громади. Але, звісно, на цій судовій катавасії можна буде довгенько “піаритися”, що політична сила, яка знаходиться при владі, дуже полюбляє робити”, – кажуть експерти.
2 Comments
Тарас
Миколаїв, як завжди, пише з помилками! Та вивчи вже українську мову, Николаев! Як така людина може очолювати освіту. Хто його призначив?
КамПод
Знов майдан? Кому це треба? Кому це вигідно? Сдается мне, девочки и мальчики, что тут не только и не стольк о в “Шатуне” дело. Нахера выкручивать мозги и заниматься конспирологией, если всё куда проще?
Судите сами. На календарную неделю, с 15 по 22, “заявились”:
Йулька! Платное быдло под видом обманутых вкладчиков.
Мураев! Платное быдло “против тарифов”.
ОПГ “Сволота”! Платное быдло и собственное быдло против “преступных законов МВД” , которых нет в природе.
Фирташевские “профсоюзы Украины” “против тарифов”! Тут быдло и платное, и подневольное.
Мишка Сааков! Отставки, заявки, фонтаны дебильного словесного поноса и идиотского бреда куда там той Витренко.
И вс ё это – внимание! – выходит на апогей к 22 числу!
Что у нас 22? Дошло?
Кому это нужно именно в это время, тоже дошло?
А кому это нужно, ТОТ И ЗАКАЗАЛ.