У селі Кузьмин кажуть, місцевий підприємець, користуючись найбільшою в області водоймою, заробляє на ній мільйони, а до казни села платить мізер. За майже 800 гектарів цьогоріч, до прикладу, віддав 92 тисячі гривень. А мав би поповнити бюджет майже на півтора мільйони, каже сільський голова.

До того ж, без жодного дозволу чоловік щороку спускає водойму, і в сільських криницях щезає вода. На став селянам дорога заборонена – не можна рибалити.

Ще у вересні, розповідають люди, вони попросили підприємця не спускати воду, але той пропустив прохання повз вуха.

Цьогоріч при спуску води на дамбі зірвало шлюзи. Гідротехнічна споруда не витримала напору води, бо роками не ремонтується, каже сільський голова. І додає, їх орендар – знаний на всю область «Хмельницькрибгосп» ледве не спричинив екологічної катастрофи.
Ставок, яким користується підприємство ще з 2000 року – найбільший в області. Крім того, водойма– об’єкт природно-заповідного фонду, бо є орнітологічним заказником місцевого значення. На таких, здається, за законом, взагалі господарську діяльність проводити не можна.
сільський голова каже: гідротехнічні споруди – не приватні, а комунальні – і досі перебувають у власності територіальної громади Кузьмина. Звідки «Хмельницькрибгосп» взяв інші, за яким 52 об’єкти належать йому, владі населеного пункту залишається лише здогадуватись.

Аби поставити крапку у конфлікті, селяни будуть звертатись до правоохоронці. А поки власними силами та коштом у Кузьмині уже почали ремонтувати гідротехнічну споруду. Місцеві кажуть, коли закінчать – виставлять тут свою охорону. Орендаря до водойми допускати не будуть.

 

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення