Справжнє лебедине озеро з’явилося на околиці Хмельницького. Сюди злетілася майже сотня птахів. Голод їм не дошкуляє, містяни їх підгодовують. А от мороз може вбити, бо майже всю водойму скував лід. Зараз небайдужі готують приміщення, де лебеді могли б перезимувати. Але, сподіваються, що птахи таки зможуть підшукати собі теплішу водойму.

Городники кілька разів на день приходять до озера підгодовувати диких птахів. Несуть лебедям хліб та зерно. Розуміють, пернатим виживати вже важче і важче. Улітку на цьому озері оселилося кілька пар лебедів. Тут вивели потомство. У вересні птахів побільшало. А зараз їх уже близько двох сотень. Але зараз озеро замерзає. Біля берегів крига завтовшки десять сантиметрів. Птахи збилися на середині водойми разом з дикими качками. Збурюють воду крильми, аби не замерзла.
Утім, у найближчі дні синоптики обіцяють посилення морозів . Люди на березі готуються до рятувальної операції. “Лебідь залишається на воді і вмерзає лапами в лід, пір’ям, тоді ми визиваємо надзвичайників. Зразу приїжджають люди з лодками, зі спеціальним обладнанням, ми їх з льоду вирізаємо”, – розповідає заступник голови ГО захисту тварин “Врятуй життя” Михайло Цавко.

Проте хмельничани сподіваються, лебеді не вмерзнуть у кригу, а полетять шукати теплішу водойму. Цієї ночі більше сотні птахів з озера таки відлетіли. Люди вірять, що у пошуках тепла, днями вирушить і решта.

Раніше Подільська.інфо повідомляла, як люди просили мнс-ників врятувати лебедів на місцевих водоймах Хмальниччини.

Також, нагадуємо, екологи регіону закликали людей: навіть попри морози не варто тривожити птахів, і тим більше забирати їх додому погрітись. Втручання в природне існування диких птахів може спричинити їхню загибель. І тепло дому зашкодить гірше, ніж люті морози.

ТСН, 1+1

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього