У понеділок, 14 листопада, на вулиці Проскурівській, 38/1 відкрився оновлений музей бібліотека Г.С. Сковороди.

Сам музей функціонує  вже не один рік, проте далеко не кожен хмельничанин знав про нього. Створений цей заклад стараннями Подільського товариства імені Г.С. Сковороди, заснованого в Хмельницькому ще у 1994 році.

«Григорій Сковорода — це не лише великий український просвітитель, а й філософ світового масштабу. Нині у нас незаслужено рідко згадують цього видатного мислителя. Наприклад, минулого року в Японії вийшла друком ґрунтовна праця, присвячена філософії Сковороди, а в Україні — жодної», — наголосив голова Подільського товариства імені Г.С. Сковороди Михайло Чайковський.

За його словами, музейна експозиція побудована так, щоб кожен, хто зайшов сюди, легко зумів познайомитися з життям і філософією Григорія Сковороди. Експозиція містить унікальні історичні артефакти, серед яких є старовинна картина й книги. Ще одною родзинкою музею є його особлива атмосфера.

«Григорій Сковорода був надзвичайно скромною й духовною людиною, тому його філософію варто пізнавати в тиші та спокої, розмірковуючи над його думками й способом життя. Саме таку атмосферу ми постаралися забезпечити у музеї-бібліотеці», — запевнив Михайло Чайковський.

Відтепер оновлений музей чекає учнів, студентів і просто любителів філософії митця.

Хмельницький LIFE

 

Залиште коментар

Також по темі

Встановлено долю танку КВ-2, гармату від якого розкопали біля залізничного переїзду.ФОТО

Хмельницький залишиться без танку КВ-2. Адже на місці