Воду не можна використовувати для будь-яких потреб, заборонено напувати нею тварин та вживати в їжу рибу з річок. Такі обмеження введені у зв’язку із сильним забрудненням річки Хомора промисловими стоками паперової фабрики, розташованої на території Хмельницької області, пише сайт Баранівської РДА. Токсичні речовини проникли і в річку Случ, що спричинило масову загибель риби, раків та іншої флори і фауни.

Вперше факти забруднення води в річках зафіксували рік тому. Цієї весни ситуація повторюється. Випадки загибелі риби та погіршення стану воду фіксували 10, 18, 23 і 26 травня. Оперативна група провела обстеження басейнів річок та встановила, що вода в р.Хомора свинцевого кольору, мутна, має їдкий неприємний запах каналізаційних стоків, у воді відбуваються процеси гниття та бродіння невідомих речовин. У межах смт. Першотравенськ виявлено загибель риби. Також спостерігалося забруднення перед місцем впадіння річки Хомора в річку Случ та скупчення живої риби під поверхнею води.
Як і торік, так і зараз бралися проби води для проведення хімічного аналізу. До обстежень були залучені представники Державної екологічної інспекції у Житомирській області, управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації та інших обласних і районних служб. Проблемою ще з того року займаються правоохоронні органи. На підставі проведених слідчих дій є попередній висновок, що викиди забруднюючих речовин відбуваються з території ТзОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика”, яка знаходиться в Хмельницькій області. Про це вже нещодавно повідомляла Подільська . інфо.

Але на даний час ніхто не поніс покарання за завдані навколишньому середовищу збитки і факти забруднення промисловими стоками повторюються, констатують в Баранівській райдержадміністрації. Тому з метою запобігання техногенної катастрофи райдержадміністрація написала відкритого листа на ім’я прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Керівництво району просить доручити Міністерству екології та природних ресурсів України провести позапланову перевірку ТзОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика” на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства та тимчасово призупинити діяльність зазначеного підприємства до завершення перевірки. Лист розміщено на сайті Баранівської райдержадміністрації. Також з метою привернення уваги до проблеми 6 червня запланована безстрокова акція перекриття автомобільного шляху на трасі Полонне-Новоград-Волинський в районі селища Першотравенськ. Ініціатори акції заявили, що обмеження руху буде стосуватися як приватного, так і громадського транспорту, окрім автомобілів екстреної допомоги.

Новини Житомира

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні