12 лютого 2014 року у стінах Чорноострівського професійного аграрного ліцею відбулася невимушена тепла зустріч учнівської молоді з ветеранами Афганістану, які навчалися у цьому навчальному закладіЦьогоріч минає 25 років з того часу, коли, відповідно до Женевської угоди, закінчився другий етап виводу військ із Афганістану і воїни тодішньої радянської армії повернулися додому. Хоча офіційні воєнні дії для наших земляків завершені, війна у їх душах триває й досі.
Цьогоріч минає 25 років з того часу, коли, відповідно до Женевської угоди, закінчився другий етап виводу військ із Афганістану і воїни тодішньої радянської армії повернулися додому. Хоча офіційні воєнні дії для наших земляків завершені, війна у їх душах триває й досі.

У 25-у річницю тієї незабутньої події, громадськість нашої країни віддає данину поваги мужності та героїзму воїнів-афганців і їхніх побратимів, які виконували свою непросту місію в більш як двадцяти країнах світу. Не виключенням є громадськість Хмельниччини.

12 лютого 2014 року у стінах Чорноострівського професійного аграрного ліцею відбулася невимушена тепла зустріч учнівської молоді з ветеранами Афганістану, які навчалися у цьому навчальному закладі. На зустріч завітали почесні гості на чолі з першим заступником голови обласної державної адміністрації Вадимом Гаврішком.

Розпочалося вшанування бойового подвигу людей, котрі пройшли крізь пекло війни із символічного встановлення меморіальної дошки воїнам-інтернаціоналістам, які навчалися у Чорноострівському СПТУ №39 та загинули у Демократичній Республіці Афганістан. Цю почесну місію виконали Вадим Гаврішко та директор Департаменту освіти та науки, молоді та спорту ОДА Віктор Очеретянко. Відкриття меморіальної дошки є підтвердженням того, що громадськість пам’ятає та вшановує воїнів, які віддали своє молоде життя.

Після цього усі присутні на заході зібралися за круглим столом, де представники влади, воїни-афганці та молодь мали можливість поспілкувтися між собою.

Звертаючись до присутніх, Вадим Дмитрович акцентував увагу на народній мудрості, згідно якої людина живе доти, допоки про неї пам’ятають. «Знаю, що кожен той солдат, кожна родина тих, хто пройшов через страшне горно Афганістану, ніколи не зможуть забути про це. Афганська війна тривала вдвічі довше, ніж Велика Вітчизняна. У цій війні загинуло майже 15 тис. осіб, 290 воїнів пропали безвісти. А скільки скалічених доль, змарнованих мрій, втрачених планів на щасливе майбуття», – зазначив посадовець.

За матеріалами: Хмельницької ОДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього