13 листопада відзначається Міжнародний день сліпих
Всесвітня організація охорони здоров\’я для того, щоб увічнити пам\’ять про педагога Валентина Гаюї, прийняла рішення відзначати Міжнародний день сліпих в його день народження – 13 листопада.13 листопада відзначається Міжнародний день сліпих
Всесвітня організація охорони здоров\’я для того, щоб увічнити пам\’ять про педагога Валентина Гаюї, прийняла рішення відзначати Міжнародний день сліпих в його день народження – 13 листопада. Цей день спеціально призначений привернути увагу людей до тих, хто втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації.
У 1784 році в Парижі на свої особисті кошти відомий педагог Валентин Гаюї відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих». Першим учнем став підібраний на церковній паперті хлопчик Франсуа де Лезюер.
Викладач використовував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту – «унціала». Гаюї зумів створити при школі друкарню та видати декілька книг для сліпих надрукованих цим спеціальним рельєфно-лінійним шрифтом. Це були перші книги для незрячих людей аж до появи шрифту Брайля.
В Україні в цей день спеціально проводяться конкурси серед інвалідів, роздають подарунки, влаштовують концерти та запрошують для виступів незрячих виконавців.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього