15 березня – Всесвітній день прав споживача
Саме 15 березня 1961 року 35-й президент США Джон Кеннеді у своєму виступі в Конгресі вперше дав визначення поняття «споживач» і виділив чотири принципові права споживачів: на безпеку, на інформацію, на вибір, право бути почутим. Ці чотири фундаментальних права, пізніше лягли в основу законів про захист прав споживачів у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.15 березня – Всесвітній день прав споживача
Саме 15 березня 1961 року 35-й президент США Джон Кеннеді у своєму виступі в Конгресі вперше дав визначення поняття «споживач» і виділив чотири принципові права споживачів: на безпеку, на інформацію, на вибір, право бути почутим. Ці чотири фундаментальних права, пізніше лягли в основу законів про захист прав споживачів у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.

Список прав споживачів розширила Всесвітня організація споживачів додавши право на задоволення базових потреб, право на споживчу освіту, право на здорове навколишнє середовище і право на відшкодування збитку.

Тема Всесвітнього дня захисту прав споживачів нинішнього року – «Зосередження уваги на правах споживачів на здорове харчування». Мета відзначення в Україні Всесвітнього дня захисту прав споживачів – привернути увагу державних органів влади, підприємств і підприємців, громадських організацій, ЗМІ, громадян до наявних проблем споживачів, адже вони стосуються кожного з нас. Сьогодні Україна розвивається та інтегрується до європейського економічного, політичного і суспільного простору. Впровадження нових підходів до розуміння споживчої політики та реалізації прав споживачів, вдосконалення національного законодавства, впровадження світового досвіду націлені, в першу чергу, на створення європейської якості життя для кожного громадянина України.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього