16 січня 1954 року місто Хмельницький отримало своє теперішнє ім'я
16 січня 1954 року вийшов Указ президії Верховної Ради тодішньої Української РСР про перейменування міста Проскурів у місто Хмельницький, а Кам\’янець-Подільської області – в Хмельницьку.16 січня 1954 року місто Хмельницький отримало своє теперішнє ім'я
16 січня 1954 року вийшов Указ президії Верховної Ради тодішньої Української РСР про перейменування міста Проскурів у місто Хмельницький, а Кам\’янець-Подільської області – в Хмельницьку.
Багатьох мешканців і гостей міста Хмельницького цікавить, чи бував славетний гетьман у місті, яке було назване на його честь. Та, на жаль, як би нам того не хотілось, але Богдан Хмельницький жодного разу не ходив по вулицях міста. Проте, під час війни 1648-1657 років йому доводилось бувати неподалік від обласного центру, до прикладу, він навідувався у Старокостянтинів, Чорний Острів, Пиляву і Меджибіж.
Та, незважаючи на історичні факти, Проскурів все ж таки був перейменований на честь гетьмана у Хмельницький.
До речі, Хмельницький має найбільшу в Україні та світі кількість пам\’ятників гетьманові – чотири. Їх розташування добре відомо хмельничанам: на привокзальній площі, на початку вулиці Гагаріна (напроти філармонії), біля головного корпусу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (вул. Шевченка) та інституту МАУП (просп. Миру).

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього