19 лютого - китайський Новий рік: приготуйте пельмені та наведіть лад у думках
Китайський Новий рік настане в молодий місяць 19 лютого 2015 о 01:47 за київським часом.19 лютого - китайський Новий рік: приготуйте пельмені та наведіть лад у думках
Китайський Новий рік настане в молодий місяць 19 лютого 2015 о 01:47 за київським часом.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомила фахівець із китайської астрології, традиційної китайської медицини та феншуй Марина Любинецька.
«У Піднебесній Китайський Новий рік – надпопулярний свято, яке також називають Святом Весни», – зазначає М.Любинецька.

За словами астролога, святкування Китайського Нового року фактично починається за сім днів до його початку з церемонії Шанування вогнища і закінчується 15-м днем – Святом ліхтарів.

«Як і в західній культурі, перед настанням Нового року китайці намагаються особливо ретельно навести порядок у домі, позбутися старих і непотрібних речей і, що особливо важливо, спробувати навести порядок у своїх думках і серцях», – пояснює експерт.

Окрім інших приготувань, у китайських звичаях у день перед початком святкування по обидва боки вхідних дверей вивішуються написи із доброзичливими словами, а на самих дверях – перевернутий ієрогліф «щастя», що означає «щастя прийшло».

На вікно вивішується зображення птаха п\’яти чеснот (культура, бойова гідність, доблесть, доброта і віра) – півня. Вважається, що він відводить від будинку нечисту силу. Всередині будинку розставляють і розвішують символи, які, на думку китайців, залучають щастя, любов, здоров\’я та довголіття, багатство і кар\’єру.

Як і в багатьох культурах, зустріч Китайського Нового року відбувається за сімейним столом в атмосфері радості та доброзичливості.

Головне і перше частування на святковому столі – пельмені. Ця стародавня китайська страва символізує перехід до нового. Кому дістанеться захована монетка в одному із пельменів, той обов\’язково станебагатим у майбутньому році.

Решта страв теж символічні – курка (щастя), мандарини (щастя і прибуток), персики (довголіття), гарбуз (довге життя), млинці з начинкою (виконання задуманого), рисові пампушки, зварені в солодкому бульйоні (солодке життя) та інші.

Зрозуміло, в момент настання Нового року загадуються бажання, а в нічний час жителі Піднебесної спати не лягають до ранку, щоб не втратити своє майбутнє щастя. Перші чотири дні після настання Нового року вдома гостей не приймають, щоб випадково не впустити в дім нещастя.

Незважаючи на те, що це свято східної культури, годину настання Китайського Нового року і західна людина може використовувати собі на благо. Адже це час природного поновлення, поява енергій нової якості. Прекрасно, якщо за 10-15 хвилин до настання молодика ви запишете на папері список того, від чого хотіли б позбутися і очиститися – вади характеру, хвороби, страхи і все те, про що переживаєте. Спаліть цей аркуш. А відразу після настання молодика напишіть свої бажання і плани. Але тільки найзначніші, позитивні та екологічні, які не шкодять іншим людям. Цей аркуш сховайте до кінця року.
Протягом усього дня 19 лютого намагайтеся знаходитися у піднесеному настрої. Дуже важливо, щоб думки були тільки позитивними, мрійте і будуйте реальні плани, адже ймовірність їх здійснення дуже висока.

Астролог нагадує, що 19 лютого – це день, коли китайці святкують Новий рік. А сам рік Зеленої Кози наступив ще 4 лютого.
Зміна року відбувається за сонячним календарем, так як природний хід і зміна річних енергій найбільш повно і точно описує саме сонячний календар. А безпосередньо святкування Нового року китайці приурочують до початку місячного року, тут використовується місячний календар, адже для людини Місяць більш виразний та очевидний. Сонце і Місяць у своїх циклах не врівноважені, частково цим можна пояснити і дисбаланс явищ у нашому неспокійному житті.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього