21 вересня Славута відзначатиме День міста
В цьму році відзначається 380-та річниця Славути. Історія міста почалася в XVII сторіччі: в 1634 році виникло поселення Славутина, засноване князем Хризостоном Заславським.21 вересня Славута відзначатиме День міста
В цьму році відзначається 380-та річниця Славути. Історія міста почалася в XVII сторіччі: в 1634 році виникло поселення Славутина, засноване князем Хризостоном Заславським.
У 1710 році поселення переходить у власність польських магнатів, князів Сангушків. Ця династія правила Славутою протягом довгого часу і внесла великий внесок у розвиток міста. Так, до кінця 18 століття князь Сангушко заснував тут перше промислове підприємство – суконну фабрику.
У цьому ж столітті в самому центрі Славути з\’явилася велика ринкова площа з кам\’яною ратушею і торговими рядами – історична пам\’ятка, яка і донині є архітектурним обличчям міста. До кінця 18 століття Славута придбала статус міста і стала важливим торговельним і промисловим центром Волині – історичної області на північному заході сучасної України.
Сучасна Славута вважається перлиною Хмельницької області. Приїжджаючі сюди туристи можуть помилуватися напрочуд красивими місцями і оглянути збережені до наших днів історичні об\’єкти. У їх числі не тільки велика ринкова площа, але і костел святої Дороти (усипальниця князів Сангушків, побудована в 1822 році за ескізами собору святого Євстахія в Парижі), Ландшафтний парк (він розбитий в кінці 18 століття на площі 6,5 гектара), Різдвяна церква (рік побудови – 1812-й). На жаль, величезний замок-палац династії Сангушко – ще одна визначна пам\’ятка Славути – до наших днів не зберігся.
Міська рада запрошує славутчан та гостей міста взяти участь у заходах з нагоди Дня міста Славути:
• 20 вересня:
– з 7.00 до 14.00 год. на стадіоні мікрорайону \”Військове містечко\” на вул. Я. Мудрого (поблизу будинків вул. Ізяславська, 23-25) пройде ярмарок \”Дари Поділля і Полісся – 2014\”.
• 21 вересня о 16.00 год. урочистий захід в Палаці культури (вул. Я. Мудрого, 64).

21 вересня Славута відзначатиме День міста

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього