230 річницю повітроплавання в Україні відзначатимуть в Кам'янці-Подільському
Саме над Смотрицьким каньйоном 230 років тому піднялася перша в історії України повітряна куля, що назавжди закарбувала за Кам\’янцем-Подільським беззаперечний статус столиці українського повітроплавання.230 річницю повітроплавання в Україні відзначатимуть в Кам'янці-Подільському
Саме над Смотрицьким каньйоном 230 років тому піднялася перша в історії України повітряна куля, що назавжди закарбувала за Кам\’янцем-Подільським беззаперечний статус столиці українського повітроплавання.
Про початок святкувань сповістить масштабна повітроплавна фієста за участі 15-ти професійних екіпажів.
9-12 жовтня вони занурять місто у жовтень далекого 1784 року і день, коли тут вперше злетів виготовлений на кошти Яна де Вітте паперовий аеростат. Тепер же двічі на рік повітряні кулі літають над Смотричем завдяки Федерації повітроплавання України.
– Програму святкувань ми запланували насичену, – каже віце-президент федерації В’ячеслав Гардашнік. – Проведемо неординарний музичний політ над вечірнім Кам’янцем, цікаве світлове шоу і масштабний концерт. Таким чином усе Старе місто перетвориться на великий святковий майданчик.
Святкуючи, не забуватимуть і про підтримку армії. В рамках IV «Октоберфесту» партнер повітроплавців – готель «7 Днів» – ініціює благодійну акцію «Єднання», що збиратиме кошти для допомоги родинам Хмельниччини, члени яких постраждали у військових діях на сході. Виручені 11 і 12 жовтня гроші з продажу сувенірної продукції, благодійні пожертви і 5% виручки з вуличної торгівлі ресторанів передадуть до Координаційного центру допомоги учасникам АТО.

Яна Ільчишена

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього