Акредитований центр сертифікації ключів ІДД Міндоходів з 1 січня 2014 року перейшов на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. Такий формат криптографічних повідомлень підвищить захист та безпеку подачі звітності в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису та забезпечить високий рівень надійності захисту конфіденційної інформації.Акредитований центр сертифікації ключів ІДД Міндоходів з 1 січня 2014 року перейшов на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. Такий формат криптографічних повідомлень підвищить захист та безпеку подачі звітності в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису та забезпечить високий рівень надійності захисту конфіденційної інформації.
Система цифрового підпису припускає, що кожен користувач має свій таємний ключ, який використовується для формування підпису (шифрування інформації), а також відповідний цьому таємному ключу відкритий ключ, який міститься в Сертифікаті відкритого ключа, що призначений для розшифрування ЕЦП і одержання інформації, яка знаходитиметься у звіті.
Таким чином, з 01.01.2014 року для шифрування та розшифрування інформації, яку використовують фахівці та клієнти Міндоходів, потрібно два окремих Сертифіката, що унеможливить підробку ключів та посилить захист інформації від несанкціонованої модифікації сторонніми особами.
«Зазначені нововведення передбачені наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 18.12.2012 року №739 «Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.01.2013 року за №108/22640. Вони сприятимуть посиленню захисту конфіденційної інформації під час її надсилання відкритими каналами зв’язку», – зазначив заступник начальника Головного управління Міндоходів Сергій Романов.
Усі посилені сертифікати, які сформовані до дати набрання чинності даного наказу, будуть обслуговуватись до закінчення їх строку чинності. Тобто, сертифікати, отримані до 01.01.2014 року, дійсні та будуть діяти з моменту їх отримання 2 роки.
У зв’язку з нововведеннями АЦСК ІДД Міндоходів розроблено нові форми реєстраційних документів, які можна завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів http://acskidd.gov.ua.
Наразі на теренах Хмельниччини представництвами акредитованого Центру сертифікації видано понад 35 тисяч безкоштовних посилених сертифікатів цифрових ключів. Лідерами з отримання послуг цифрового підпису залишаються фізичні особи. Так, клієнтами центру в регіоні вже стали 14958 приватних підприємців та 1429 громадян. Крім того абонентами центру з числа юридичних осіб краю стали 6398 компаній.
Додатково повідомляємо, що використання нових реєстраційних документів для органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності є обов’язковим з 01.01.2014 року. Всі інші суб’єкти господарювання, у тому числі фізичні особи, можуть використовувати старі форми реєстраційних документів до завершення перехідного періоду (з 01.01.2014 до 13.01.2014 включно)
За матеріалами: Міністерства доходів і зборів України