488 військовослужбовців Хмельниччини отримали статус учасника АТОНа сьогоднішній день в Україні триває антитерористична операція (АТО), у проведенні якої бере участь велика кількість військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів територіальної оборони, в тому числі велика кількість хмельничан. Тому сьогодні є досить актуальним питання соціального забезпечення учасників антитерористичної операції. Як виявилось, набути статус учасника АТО не так вже й просто. Уся правова та документна тяганина є незрозумілою та заплутаною, і вимагає тривалого часу.488 військовослужбовців Хмельниччини отримали статус учасника АТО
На сьогоднішній день в Україні триває антитерористична операція (АТО), у проведенні якої бере участь велика кількість військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів територіальної оборони, в тому числі велика кількість хмельничан. Тому сьогодні є досить актуальним питання соціального забезпечення учасників антитерористичної операції. Як виявилось, набути статус учасника АТО не так вже й просто. Уся правова та документна тяганина є незрозумілою та заплутаною, і вимагає тривалого часу.
Військовослужбовці, які повертаються з зони АТО стикаються з проблемою отримання статусу учасника бойових дій. З цього приводу ще восени в м. Хмельницькому відбувся круглий стіл на тему «Координація дій волонтерів, правозахисників, юристів, адвокатів і громадських організацій Хмельницької області з надання правової допомоги вимушеним переселенцям, учасникам АТО та їхнім родинам». Під час цього заходу були розгляне ні такі питання як особливості надання правової допомоги учасникам АТО та членам їхніх родин, порядок набуття статусу учасника АТО, порядок набуття статусу учасника бойових дій, пільги для учасників АТО, отримання статусу сім’ї загиблого військовослужбовця, гарантії соціального захисту. Після круглого столу створили довідковий реєстр таких активістів, який повинен допомагати більш швидко й ефективно досягати поставлених цілей.
На сьогоднішній день допомогу в цьому питанні в м. Хмельницькому може надати завідуюча юридичною клінікою Хмельницького університету управління та права Аліна Савчук.
Варто зазначити, що станом на 8 травня у департаменті соцзахисту Хмельницької ОДА розповіли про ситуацію щодо надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які виконували завдання в рамках проведення АТО, і вже 488 особам його вже присвоїли.
Окрім того, за даними департаменту соцзахисту, 117 осіб отримали статус «Член сім’ї загиблого», безоплатним харчуванням у навчальних закладах забезпечили 1346 дітей учасників АТО та звільнили від сплати за житлово-комунальні послуги 1015 осіб.
Щодо матеріальної допомоги, то з коштів обласного бюджету у 2015 році 520 особам, які брали участь в антитерористичній операції, та членам їх сімей виплачено матеріальну допомогу на суму 788,7 тисяч гривень, виплати продовжуються і надалі, залежно від надходження заяв. Кожній особі виплачується – 1500 гривень, у разі отримання поранення визначається сума.
Бачимо, що допомога все ж таки є і люди, які дійсно захищали і захищають нашу Батьківщину в гарячих точках, повинні отримати статус учасника бойових дій, а разом з тим і матеріальну допомогу. Можливо, це не та нагорода, на яку вони заслуговують за свою мужність та відвагу, але ці люди творять нашу історію, боряться за майбутнє. Тому варто сприяти їм у наданні хоча б якоїсь допомоги.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього