5 років за гратами за сепаратизм (оновлено)
Сьогодні у Хмельницькому судом першої інстанції винесено вирок двом підозрюваним за вчинення злочину проти основ національної безпеки України.5 років за гратами за сепаратизм (оновлено)
Сьогодні у Хмельницькому судом першої інстанції винесено вирок двом підозрюваним за вчинення злочину проти основ національної безпеки України. Подільська.info повідомляла про затримання працівниками СБУ 14 липня минулого року трьох жителів Хмельницького при отриманні чергового тиражу газети \”Новоросія\”.
За сепаратизм чоловіку, який організував злочинну групу, дали 5 років реального терміну за гратами. Це максимальний строк, визначений змінами до частини 2 статті 110 Кримінального кодексу України. Із зали суду його вивели в кайданках. Пособниці – 2 роки умовно, з огляду на пом’якшуючі обставини. Решта фігурантів по справі проходили як свідки. В СБУ у Хмельницькій області зазначають, що вирок поки лиш оголошений і у засуджених є 30 днів на апеляцію.
5 років за гратами за сепаратизм (оновлено)
Для довідки: стаття 109 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, публічні заклики до таких дій, а також вчинені представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації.
Стаття 110 цього Кодексу передбачає відповідальність за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі, якщо вони вчинені представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі.
З урахуванням нещодавно прийнятих Верховною Радою України змін до названих статей Кримінального кодексу, суттєво посилено покарання за вчинення зазначених дій: за статтею 109 до 10 років позбавлення волі, а за статтею 110 — від 5 до 10 років позбавлення волі.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього