Присвятили його – боротьбі із корупцією. Депутати у першому читанні голосували за цілий ряд відповідних реформ. Чи зможуть викорінити хабарництво та змінити країну на краще?

Минуло передостаннє засідання Верховної Ради сьомого скликанняМинуло передостаннє засідання Верховної Ради сьомого скликання
Присвятили його – боротьбі із корупцією. Депутати у першому читанні голосували за цілий ряд відповідних реформ. Чи зможуть викорінити хабарництво та змінити країну на краще?
Подолати корупцію припало до душі далеко не усім нардепам. У залі чимала кількість пустих крісел – проголосувати за низку антикорупційних реформ зареєструвалося усього 232 народних обранця. Реанімаційний пакет вміщає в себе усього 7 законопроектів, розроблених спільно із світовими експертами та громадськими організаціями. Яценюк просить підтримати п*ять.
Один за одним, нардепи тиснуть кнопку \”за\” ухвалюють законопроекти у першому читанні.

Найголовніша із реформ – це створення антикорупційного бюро. Воно дозволить контролювати кожну посадову особу, її витрати та видатки, заробітки та навіть те, що переписано на родичів. Чиновники в свою чергу декларуватимуть власне майно та готівку. За усім цим спостерігатиме контролюючий орган. Щодо нього у нардепів свої поправки.
За контролюючу сторону антикорупційного бюро – сімсот добре оплачуваних працівників. Саме такий момент, певнять у Раді, заохотить до плідної роботи.
Щодо самих декларацій посадовців – їх оприлюднять в Інтернеті. Як і тих нардепів, котрі не голосували за пакет реформ. Про це, час від часу, нагадує голова парламенту.
Якщо у першому читанні народні обранці голосували більш-менш злагоджено, то у другому тиснули на кнопки через раз. До прикладу проект про зміни до кримінального та процесуального кодексів. Він дозволить арештовувати корупціонерів рівня Януковича. Тут у парламенті – розбіжності, спільної думки дійшли лише із 4-того разу. Чого не скажеш про ряд інших законів, де порозумітися між собою нардепам не вдалося.
Ну а проголосовані закони приймалися за основу, а не в цілому. На їх поправки – у Раді часу не витрачало. А це, на думку деяких депутатів, може обернутись помилками минулого.
За повний пакет антикорупційних реформ у Раді голосуватимуть вже 14 жовтня.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього