8 серпня відзначається річниця видатного хмельничанина
Сьогодні медпрацівники та громадськість на теренах колишнього СРСР відзначають день народження Святослава Миколайовича Федорова, видатного офтальмолога і очного мікрохірурга. Якби не трагічний випадок, йому б виповнилось 87 років.8 серпня відзначається річниця видатного хмельничанина
Сьогодні медпрацівники та громадськість на теренах колишнього СРСР відзначають день народження Святослава Миколайовича Федорова, видатного офтальмолога і очного мікрохірурга. Якби не трагічний випадок, йому б виповнилось 87 років.
Святослав Федоров – засновник міжгалузевого науково-технічного комплексу «Мікрохірургія ока». філії якого працюють в багатьох містах України та Росії, розробник безлічі унікальних методик хірургічного лікування захворювань очей.

Довідка
Святослав Миколайович Федоров народився 8 серпня 1927 року в місті Проскурів. Закінчив Ростовський медичний інститут. У 1960 році, працюючи в Чебоксарах, вперше в СРСР провів операцію по заміні кришталика ока.
У 1962 році створив лінзу Федорова-Захарова, один з кращих жорстких штучних кришталиків в світі. У 1973 році розробив і першим у світі провів операцію з лікування глаукоми на ранніх стадіях. Його метод глибокої склеректомія знайшов визнання на міжнародному рівні і став застосовуватися для лікування глаукоми у всьому світі. У 1980 році Федоров став главою Московського дослідного інституту мікрохірургії ока [центр Федорова].
Загинув 2 червня 2000 року в авіакатастрофі.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту