98% посівів озимих культур в області знаходяться доброму та задовільному станіВчора під головуванням міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка відбулась всеукраїнська відеоселекторна нарада з питань підготовки країни до весняно-польових робіт.
Вчора під головуванням міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка відбулась всеукраїнська відеоселекторна нарада з питань підготовки країни до весняно-польових робіт.

Микола Присяжнюк зазначив, що забезпечення продовольчої безпеки та стабільна робота аграрного сектору – це основне завдання Міністерства на сьогодні. Поряд з тим, він зазначив, що підготовка до цьогорічної посівної кампанії в розпалі: «Озимих культур посіяно на площі 7,8 млн га. Це – 96% до прогнозу, пшениці – на 6,3 млн га, ячменю – 1,2 млн га, жита – на 200 тис. га».
Микола Володимирович звернув увагу керівників регіонів на посів круп’яних культур та цукрових буряків. «Аграрії більш як на 100% забезпечені якісним посівним матеріалом, мінеральними добривами та засобами захисту рослин. Тому необхідно переконувати господарників сіяти», – зазначив він.

Аграрний міністр також підкреслив, що спільні заходи, які були вжиті задля розбудови аграрного ринку і збільшення обсягу виробництва продуктів харчування, дали свої позитивні результати: «За три роки вдалося ліквідувати сезонні коливання цін на овочеву та фруктову групи, а також картоплю. І завдяки цьому в грудні минулого року індекс споживчих цін на основні продукти харчування становив 99,3%».

Присутній в обласній селекторній студії відеозв´язку заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Галищук зазначив, що на Хмельниччині 98% посівів озимих культур знаходяться доброму та задовільному стані і відповідно 2% – в зрідженому. Зважаючи на дані показники, подільські аграрії розраховують отримати гарний врожай. Однак, що стосується успішного проведення весняно – польових робіт, то агровиробникам потрібно ще залучити близько 200 млн грн кредиторських коштів. Що стосується банківських установ, то відсоткова ставка залишається на рівні 20 – 24% , що в свою чергу є досить високою. Проте, за словами Володимира Галищука, обласна влада буде шукати шляхи вирішення даної ситуації.

Г.Сапожнік

За матеріалами: Хмельницької обласної державної адміністрації

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього