Відпустка, як це не парадоксально, є дуже непростим періодом життя для будь-якої людини

Адаптація після відпустки. Правила повернення з відпустки.Адаптація після відпустки. Правила повернення з відпустки.

Для багатьох українців сезон відпусток поволі та невідворотно добігає кінця.

Відпустка, як це не парадоксально, є дуже непростим періодом життя для будь-якої людини. Як показали дослідження, 40% працівників повертаються на роботу з іще більшим напруженням. Часто повернення до звичного робочого графіку викликає дивний стан, коли ніби все в порядку, відпустка вдалася, але щось не так. Найпоширеніші симптоми: безпричинне небажання іти на роботу, сонливість, запаморочення, головний біль і біль у суглобах, поганий настрій, пригнічений стан і пошук всіляких можливостей відтягнути початок роботи.

Це не лінощі, а потребатіла адаптуватися та \”переключитися\” з режиму відпочинку в активний робочий стан. Найважче адаптуватися після відпочинку в країнах з протилежним для українців менталітетом, правилами устрою та звісно ж країни з різними часовими поясами та кліматом. В середньому, для дорослої людини на адаптацію до однієї кліматичної зонинеобхідно від 3 до 4 тижнів. От і уявіть собі, тільки ви прилетіли у відпустку на 10 днів, а потім назад, і вже через 2 дні на роботу. Звичайно, організм не встигає перебудуватися, і можуть виникнути збої в його роботі.

Психологи та фізіологи в один голос стверджують, що повернення на роботу після активного відпочинку – це стрес для організму. Більш того, зустрічаються люди, які після відпустки відчувають себе більш втомленими, ніж до неї.

У чому ж причина втоми після відпустки? І тут, я не буду оригінальна, на перший план виступає втома від своєї роботи взагалі, тобто нелюбов до своєї роботи. Людина ходить на роботу, наприклад, тільки заради заробітку, але задоволення при цьому не отримує. Звідси і проблеми з самопочуттям, поганий настрій і труднощі адаптації.

Для того щоб уникнути подібних потрясінь, можна слідувати простим рекомендаціям. Відпустку найкраще планувати заздалегідь так, щоб повернутися з неї за 4-5 днів до виходу на роботу. Це допоможе виспатися, перевести свій організм на звичний графік та змиритися з необхідністю виходу на роботу. Найкраще повернення з відпустки на робоче місце планувати на середу або четверг, щоб перший робочий тиждень тривав менше ніж звичайно – це дасть змогу поступово адаптуватися до робочого стану та рівномірно розподілити навантаження. У перші дні після виходу на роботу, краще зайнятися документацією, вивченням змін, що відбулися на роботі за Вашої відсутності, або такою роботою, яка не вимагатиме від вас рішучих дій в справах, що нагромадилися. Це пов’язано ще й з тим фактором, що під час відпустки коефіцієнт інтелекту знижується і ми просто «забуваємо» швидко і багато думати, необхідно трохи часу для відновлення звички «думати», тому не варто різко, з головою поринати в роботу. Звісно ж пам’ятайте про сон, який має тривати від 7 до 9 годин, а також намагайтесь дотримуватися часового режиму робочого дня. Також в перші дні після відпустки варто зі свого раціону виключити каву, оскільки кава виснажує нервову систему.

Також вважається, якщо ви провели відпустку активно, то вихід на роботу не буде сильним стресом. Набагато складніше виходити на роботу тим, хто провів час пасивно і без яскравих вражень.

Тому, шановні читачі, якщо вихід на роботу для вас сильний стрес – задумайтеся про його причини. Якщо робота перестала приносити задоволення – можливо її варто змінити?Можливо, Ваше життя від цього стане набагато яскравіше і цікавіше?Не бійтеся змін, адже важливі не самі зміни, а Ваше ставлення до них.

За детальною інформацією та приватною консультацією звертайтеся за номером телефону 097 547-87-72, 097 665-08-45, 70-79-90; та за адресою м. Хмельницький, Проспект Миру 94а Психологічний Центр «Інсайт».

З повагою, Орєхова Юлія

Практикуючий психолог Психологічного Центру «Інсайт».

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту