Аграрії Хмельниччини поповнили бюджет на 90 мільйонів гривень
Також протягом січня-листопада поточного року Хмельниччина поставляла власну сільгосппродукцію до 30 країн світу.Аграрії Хмельниччини поповнили бюджет на 90 мільйонів гривень
З початку 2015 року сільгосптоваровиробники Хмельницької області сплатили до місцевих бюджетів 90 мільйонів гривень єдиного податку. Показово, що на сьогодні єдиний податок сплачують 1227 суб‘єктів господарювання аграрного сектору краю, що відповідає числу платників фіксованого сільськогосподарського податку 2014 року, повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Хмельницькій області.
Також протягом січня-листопада поточного року Хмельниччина поставляла власну сільгосппродукцію до 30 країн світу. Зокрема, аграрії вже експортували майже 80 тисяч тонн зерна на суму 650 мільйонів гривень. Найбільшими покупцями подільського збіжжя стали країни Євросоюзу.
За визначенням експертів, сьогодні Хмельниччина, завдяки участі у пілотному проекті, започаткованому Першим національним аграрним кооперативом, в реалізації якого результативно співпрацюють як великі аграрні компанії, так і фермерські та особисті селянські господарства, розвиває внутрішній ринок, збільшує трудову зайнятість селян і загалом запроваджує ефективне і прибуткове ведення сільськогосподарського виробництва. До участі у кооперативному русі уже приєдналося понад 200 сіл півночі, центру та півдня області.
«Селяни почали мислити економічно, тому що працюючи над вирощенням пшениці та її праматері – спельти, картоплі, квасолі, часнику, тобто тих культур, які мають попит ринку, у них з‘явилася фінансова перспектива, адже заробляють більше, ніж раніше. Крім того, кооперація створює логістичні зв‘язки і забезпечує прибутковий збут продукції, яка є екологічно чистою. Однією з новацій проекту стала заготівля молока за прийнятними для селян цінами. При цьому процес відродження реального українського господаря і солідарності місцевих громад, що відповідатимуть за розвиток своєї території, позитивно оцінили керівники місцевих рад та депутати краю, які також беруть участь у цій важливій державницькій справі», – констатувала прес-керівник Першого національного аграрного кооперативу Ірина Литвин.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього