Аграрії під Радою вимагали не розпродавати землю
Понад 500 фермерів з усієї України влаштували в центрі Києві демонстрації проти відкриття ринку землі.Аграрії під Радою вимагали не розпродавати землю
Понад 500 фермерів з усієї України влаштували в центрі Києві демонстрації проти відкриття ринку землі. Спочатку принесли під Кабмін гарбуза, за «якісну» роботу уряду, а далі рушили до Верховної ради.
Торгувати потрібно збіжжям, а не землею – пояснюють мітингувальники. Приводом для протесту стала нещодавня заява уряду щодо експерименту – виставляти на продаж з аукціону державні землі. Крім того, 1 січня закінчується мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Аграрії вимагають від депутатів продовжити його дію.
«Знімати мораторій не можна поки не буде закінчена війна, поки не буде створено передумов для справедливого ринку землі. У нас немає ні законодавчої бази, ні сформованої ціни на землю, – пояснює Сергій Гайдай, заступник голови Аграрної партії України. За його словами, люди зараз доведенні до такого зубожіння, що готові продавати свої наділи і за 10 тисяч гривень за сотку, тобто в десятки, а то сотні разів дешевше реальної вартості.
Аграрії під Радою вимагали не розпродавати землю
Інший ризик, який є при відкритті ринку землі – хто зможе її сьогодні купити?
Сьогодні немає чітких посилів від влади, хто зможе купувати землю, і чи не опиниться вона в руках іноземців чи олігархів. Ми всі пам’ятаємо, як відбулася приватизація промисловості, коли всі заводи і фабрики опинилися в руках людей, наближених до влади. Де гарантії того, що це ж не станеться з землею?», – говорить Ірина Діденко, координатор напряму Земельних питань Аналітичного центру Аграрного союзу України.
За словами лідера Аграрної партії України Віталія Скоцика, із 17 інструментів обігу землі, які є в світовій практиці в Україні зараз діє лише 2, і перш ніж говорити про продаж землі потрібно впровадити усі ці інструменти.
Аграрії попереджають, що залишати земельне питання на самотік не збираються. 17 асоціацій, які входять до Аграрного форуму, уже створили страйковий комітет.
Аграрії передали народним обранцям своє звернення, в якому описали ризики, які несе відкриття ринку землі в нинішніх умовах та обґрунтували необхідність прийняття закону, який продовжить мораторій на продаж землі ще на 10 років.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього