Аграрії перекрили дороги на Хмельниччині
Протестують проти прийнятих ВРУ змін до Податкового кодексу.Аграрії перекрили дороги на Хмельниччині
Протестують проти прийнятих ВРУ змін до Податкового кодексу.
10-ї ранку сотні представників великих і малих сільгосппідприємств, профільних асоціацій, звичайних фермерів і землевласників перекрили перетини важливих шляхів сполучення у Волочиському, Летичівському, Кам’янець-Подільському та Славутському районах. Таким чином Хмельницька область долучається до Всеукраїнського безстрокового страйку.
Влада нас не почула під час мирних акцій на майданах і навіть під Верховною Радою, тому ми змушені вдаватись до більш радикальних заходів – перекривати дороги, – каже голова Асоціації фермерів області Анатолій Мендрик. – Зміни до Податкового кодексу, ухвалені Верховною Радою України 24 грудня, є руйнівними для головної галузі України і Хмельниччини зокрема. Вони фактично скасовують спеціальний режим ПДВ для аграріїв та майже удвічі підвищують ставку податку для аграріїв, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.
– Хмельницька область впродовж п’яти років була у лідерах з сільгоспвиробництва, тому нині найактивніше бореться за свої права,
– наголошує заступник голови Асоціації сільгоспвиробників Іван Ізбінський. – Податкові зміни позначиться не лише на підприємствах. Це початок ланцюгової реакції. Вже зараз варто очікувати значного зростання вартості продуктів, а невдовзі їх заміни імпортом. Так званий “компроміс” щодо ПДВ, проголосований Парламентом, дає змогу розвиватися лише посередникам, натомість знищує тваринництво та рослинництво. Відтак, варто очікувати скорочення активних підприємств, робочих місць не лише у селах, а й у містах.
– На аграрному виробникові тримається інфраструктура сіл: дороги, школи, садочки, ФАПи. Якщо відібрати у аграріїв таку можливість, хто нас замінить?
– Ставить риторичне питання фермер з Білогірського району Ігор Шевчук.
Аграрії перекрили дороги на Хмельниччині
Страйкарі безперервно ходять пішохідними переходами. Вервечки автомобілів по обидва боки стають усе довшими. Одні водії ставляться з розумінням і підтримують мітингувальників, інші поспішають і обурюються. Аграрії пояснюють: мають нині захищати свої господарства, працівників, село і, зрештою, країну та її економіку. З нового року, коли проголосовані закони вступлять в силу, вже буде пізно – почнуться незворотні процеси руйнації сільгосппідприємств та остаточного занепаду села.
Страйкарі вимагають від Президента, доки не пізно, накласти вето на прийнятий Верховною Радою законопроект № 3688 з подальшою його відміною в частині погіршення умов для аграрного сектору; створення робочої групи з представників влади і аграріїв для напрацювання нормальних змін до податкового кодексу. Також домагатимуться адекватної державної підтримки аграрного сектору.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього