Аграрії знову вийшли на майдан. Вимагають не відміняти спецрежиму ПДВ
Фермери, сільгоспвиробники і звичайні працівники аграрного сектору з усієї Хмельниччини з’їхались на центральний майдан області.Аграрії знову вийшли на майдан. Вимагають не відміняти спецрежиму ПДВ
Фермери, сільгоспвиробники і звичайні працівники аграрного сектору з усієї Хмельниччини з’їхались на центральний майдан області. Кілька тисяч трударів нагадати владі, що загроза скасування спецрежиму ПДВ нікуди не зникла. Проект закону, нещодавно оприлюднений Міністерством фінансів, фактично відміняє навіть той мінімум пільг, що залишився для сільгоспвиробників. Ініціювала масштабну акцію обласна організація Аграрної партії України.
Сергій Іващук, голова обласної організації Аграрної партії України:
– Скасування спецрежиму ПДВ для всіх суб’єктів господарювання в АПК підірве економічну міцність всієї галузі, а тваринництву завдасть подвійного удару. Пільги віднімуться, ціни на корми зростуть. Продукція скотарства буде не конкурентноспроможною. Те поголів’я, яке нарощували з таким трудом, знову піде під ніж.
В коаліційній угоді прописано не вносити податкових змін до 2018 року. Ми не можемо дозволити владі тихо приймати закони, які нищать єдину спроможну галузь у країні – аграрну. Ми дуже терплячі, але не до безкінечності. У людей терпець уривається, ми зупинятися не будемо. Якщо нас не почують, наші попереджувальні мирні акції набудуть радикального характеру.
Володимир Кальніченко, заступник голови Хмельницької ОДА, член АПУ:
– Ми розуміємо, якщо пільгове оподаткування відмінять, прибутково вести сільське господарство буде неможливо, як і підвищувати плату за оренду паїв. А вона, до речі, збільшилась удвічі за останні два роки. За 5-7 останніх років в області почали обробляти 150 тис. га земель, які раніше блугували. Ми не можемо допустити, щоб це сталося знову. Сьогодні депутати обласної ради також готують листа до найвищих органів влади про неможливість скасування спец режиму ПДВ для аграної галузі.
Анатолій Мендрик, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників області:
– Якщо нас переведуть на загальну систему оподаткування, про таку категорію, як фермери можна буде забути. А лише в Хмельницькій області це 1326 господарств. Ми не вимагаємо чогось кращого для себе, а хоча б залишити той єдиний податок, який дає можливість розвиватися нашим господарствам, забезпечувати людей роботою, допомагати садочкам і школам. Якщо нас переведуть на загальну систему оподаткування, робота на землі втратить будь-яку рентабельність, люди – роботу і надію на нормальне життя.
Аграрії знову вийшли на майдан. Вимагають не відміняти спецрежиму ПДВ
Олег Білявець, депутат обласної ради (фракція АПУ):
– Ми і без того здебільшого працюємо на межі ефективності виробництва. Якщо доведеться сплачувати ще 20 % податку, відповідно здорожчає і втратить конкурентоспроможність продукція. Збідніле населення буде менше її купувати. Відтак, і вироблятиметься її ще менше, відрахувань до бюджету від того не збільшиться. Сільгоспвиробники змушені будуть або йти в тінь, або закриватись.
Руслан Петльований, депутат обласної ради (фракція АПУ):
– У нашій області є великі господарства, які купили по 5 тисяч нетелів. Тепер думають що із ними робити далі. Хмельниччина нині єдина область в Україні, як дає прибуток по тваринництву. Рентабельність до 5 %. А після сплати 20% податку, як вкотре пропонується, матимемо 15% збитку. Скажіть, кому потрібен такий бізнес?
Олександр Романюк, фермер
– Ми хочемо, щоб влада почула нарешті про те, що усім нам загрожує, про ті небезпеки, які нависли над людьми, над господарствами. А ми ж, по суті, годуємо країну, підтримуємо села. Не ліквідують цю небезпеку зараз, не зупинять нікчемний, непродуманий законопроект – зруйнується все, що так важко відбудовувалось. І що далі? Ми не можемо цього допустити! Якщо нас ігноруватимуть, вдаватимусь до більш радикальних заходів.
Мітингувальники підтримали відкрите звернення від Аграрної партії України, громадських професійних організацій АПК до Президента України , голови ВРУ та прем’єр-міністра про неможливість прийняття законопроекту у запропонованій редакції.
Акції протесту, яку почались минулої п’ятниці у Хмельницькому, нині підтримала вся Україна. Аграрії вийшли на центральні майдани областей заявити, що хочуть і можуть працювати. Вони давно не просять у влади допомоги, а лише, щоб їм не заважали.
Аграрії знову вийшли на майдан. Вимагають не відміняти спецрежиму ПДВ

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього