Агрохолдинг «МРІЯ» привітав своїх співробітників з Днем працівника сільського господарства та підбив підсумки сезону
Компанія «МРІЯ Агрохолдинг» привітала своїх співробітників із професійним святом – Днем працівника сільського господарства, яке традиційно відзначається в Україні щороку у третю неділю листопада. Святкування відбулося у палаці культури «Березіль» в м. Тернополі цієї п’ятниці, 20 листопада.
Агрохолдинг «МРІЯ» привітав своїх співробітників з Днем працівника сільського господарства та підбив підсумки сезону
Компанія «МРІЯ Агрохолдинг» привітала своїх співробітників із професійним святом – Днем працівника сільського господарства, яке традиційно відзначається в Україні щороку у третю неділю листопада. Святкування відбулося у палаці культури «Березіль» в м. Тернополі цієї п’ятниці, 20 листопада.

На заході, куди було запрошено окрім працівників «МРІЇ» також багато почесних гостей – представників від влади та місцевих громад, Компанія підбила підсумки сільськогосподарського сезону, що минає. За їх результатами керівництво Агрохолдингу подякувало співробітникам, нагородило кращих працівників за найуспішніші показники в роботі, а також поділилось планами на наступний рік.

Для «МРІЇ» цей сезон видався доволі складним, оскільки минулого року Компанія не змогла розрахуватися з кредиторами за своїми борговими зобов’язаннями і в серпні 2014 року оголосила технічний дефолт. У результаті переговорів з кредиторами, що тривали кілька місяців, Агрохолдинг «МРІЯ» перейшов під управління Комітету кредиторів. Комітет прийняв рішення зберегти Компанію та з цією метою призначив нове керівництво.

Незважаючи на всі складнощі, новій команді «МРІЇ» на чолі з генеральним директором Саймоном Чернявським вдалося стабілізувати ситуацію в Агрохолдингу. Пан Чернявський відзначив: «Весняну посівну нам довелось проводити в екстремальних умовах нестачі техніки та нестабільного земельного банку. Однак в результаті Компанія таки засіяла ярі культури на всіх підконтрольних площах та взяла в обробіток минулорічні озимі. Загалом це склало 126 тис. га, що на 30 тис. га більше, ніж ми реально планували, зважаючи на ситуацію».

Вже в червні «МРІЇ» вдалось поповнити свій оборотний капітал на 25 млн дол., повертаючи тим самим довіру партнерів, та паралельно відновити співпрацю з лізинговими компаніями. Станом на сьогодні укладено дві великі лізингові угоди на сільськогосподарську техніку загальною вартістю понад 4 млн дол. Суттєво оновивши та поповнивши свій технічний парк, «МРІЯ» успішно засіяла 84 тис. га озимих під урожай 2016 року.

У липні було розпочато переговори стосовно реструктуризації боргу Компанії, який наразі складає в загальній сумі 1,1 млрд дол. США. У числі основних кредиторів «МРІЇ» найбільші міжнародні банки та відомі світові фінансові компанії: Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Deutsche Bank, Erste Bank AG (Лондонське відділення), Credit Agricole банк та інші, а також держателі бондів, на яких і припадає найбільша частка в структурі боргу – 43,27%. З початку року всі вони є фактичними власниками Компанії «МРІЯ».

За підсумками року «МРІЯ Агрохолдинг» контролює земельний банк у 180 тис. га, має в своєму активі 7 елеваторів та 5 зерносховищ загальною потужністю зберігання 600 тис. тонн, картоплесховища потужністю 90 тис. тонн, 2 крохмальних заводи та 1 насіннєвий завод. Технічний парк Компанії станом на сьогодні складає 245 одиниць сільгосптехніки та 206 одиниць транспорту і логістичної техніки. В тому числі у 2015 році «МРІЯ» закупила техніки на суму більш, ніж 3,7 млн дол., а наступного року планує придбати техніку ще на 10 млн дол.

У виробничій діяльності в сезоні, що минає, Агрохолдинг зіштовхнувся з рядом проблем, що значно вплинули на кінцеві показники виробництва. Серед них найбільші – це нестача на початку сезону польових робіт технічних ресурсів, низька продуктивність техніки, відсутність логістичної техніки і недосконала організація робіт. Також головну роль відіграли несприятливі погодні умови, від яких цьогоріч постраждали всі агровиробники України. Під впливом цих негативних факторів фактична врожайність культур по Компанії дещо нижча від планової, та попри складні обставини «МРІЯ» все ж зібрала урожай із всіх запланованих площ.

У планах на 2016 рік врожаю основними культурами, які вирощуватиме Компанія, є озима пшениця та ріпак, посів яких вже здійснено на площі 84 тис. га, а також ярі: соняшник (до речі, цього року Агрохолдинг сіяв його вперше), кукурудза, картопля, соя. Також вперше у сівозміні в 2016 році з’явиться нова для Компанії культура – сорго. Технологічним нововведенням стало те, що, починаючи з цього сезону, задля збереження вологи в землі «МРІЯ» перейшла на систему мінімального поверхневого обробітку ґрунту mini-till, чим також досягла значної оптимізації затрат у виробничих процесах.

Подбають в Агрохолдингу і про впровадження інновацій у процес агровиробництва. Готується до реалізації проект «Планшет агронома», що передбачає оснащення агрономів «МРІЇ» сучасними гаджетами з метою підвищення ефективності та зручності їх роботи. Нововведення дозволять їм мати постійний доступ до цифрової мапи місцевості й полів, працювати по технологічній карті та вносити результати агрооперацій безпосередньо на полі, робити фотозвіти про стан культур.

Важливо зазначити, що після переходу «МРІЇ» під управління кредиторів пріоритетним для Компанії став також і соціальний напрямок роботи. Агрохолдинг засвідчив високий рівень корпоративної соціальної відповідальності перед пайовиками. Соціальний бюджет «МРІЇ» у 2015 році сягнув 22 млн грн., які Компанія спрямувала на фінансування найважливіших потреб згідно запитів від місцевих громад, а також долучилася до спільного з державною владою проекту по ремонту доріг на засадах співфінансування. За рік Агрохолдинг реалізував більше десяти масштабних соціальних проектів у сферах інфраструктури, освіти, духовності, охорони здоров’я, культури та спорту, благоустрою населених пунктів, допомоги бійцям АТО, подарунків дітям тощо.

У наступний сезон «МРІЯ» ввійде з новою організаційною структурою. Внаслідок кластеризації у Компанії до кінця року буде створено 7 виробничих кластерів. На даний момент земельний банк «розбитий» на 17 блоків, кожен – зі своєю організаційною структурою і виробничою базою. Подібна структура складна в управлінні й не дозволяє досягти «ефекту масштабу». Рішення об\’єднати виробничі блоки в кластери призведе до підвищення прозорості та керованості всієї структури, а також значно знизити логістичні витрати. При укрупненні буде враховано адміністративні кордони областей і районів, що дуже важливо при взаємодії з громадами та місцевими органами влади, насамперед – в питаннях оподаткування та звітності. Кожен кластер буде зареєстрований як окрема юридична особа, яка сплачує податки на тій території, на якій він працює.

Генеральний директор Агрохолдингу Саймон Чернявський окреслив головні принципи роботи «МРІЇ» на майбутнє. Він заявив: «Насамперед Компанія повинна стати ефективною. В цьому сезоні ми не були досить ефективними, однак кризу подолано, і тепер наш головний пріоритет – це реорганізація, навчання та мотивація співробітників, підвищення продуктивності технічного парку, рентабельність виробництва. Саме завдяки цим принципам «МРІЯ» зможе стати ефективною Компанією. Окреме важливе місце я відводжу для нашої відповідальності: перед акціонерами, співробітниками та пайовиками.

Свою відповідальність повинен відчувати кожен працівник Агрохолдингу, і на найперше місце в цьому питанні має вийти трудова дисципліна. Також «МРІЯ», починаючи з цього сезону і надалі, декларує свою прозорість – тобто належні облік, звітність для держави, оцінка роботи та єдині стандарти для всіх. Тільки так ми зможемо досягти успіху та процвітання».

Символом відродження «МРІЯ Агрохолдинг» став новий логотип Компанії, який презентували широкому загалу на святкуванні Дня працівника сільського господарства. Новий менеджмент віддав належне колишнім здобуткам та історії розвитку Компанії і не став ламати традицій – корпоративними кольорами «МРІЇ» залишилися зелений та фіолетовий. А от емблема Агрохолдингу оновилася – на ній з’явився стилізований колосок пшениці, що символізує зростання та рух вперед. Таким чином, відтепер можна візуально та ідейно відчути, як в «МРІЮ» вдихнули нове життя.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього