Активісти підприємницьких організацій Хмельниччини хочуть впливати на визначення ставок податків
Про таке йшла мова під час «круглого столу» по обговоренню новацій податкового законодавства, який відбувся днями у конференц-залі Хмельницької торгово-промислової палатиАктивісти підприємницьких організацій Хмельниччини хочуть впливати на визначення ставок податків

Про таке йшла мова під час «круглого столу» по обговоренню новацій податкового законодавства, який відбувся днями у конференц-залі Хмельницької торгово-промислової палати.

Ініціатором засідання, у якому взяли участь представники підприємництва, громадськості, облдержадміністрації, Державної фіскальної служби та митниці, виступило громадське об’єднання «Дія громади» та регіональна рада підприємців.

Обговоренню підлягала податкова реформа, запроваджена Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року. Зокрема, мова йшла про податок на нерухоме майно, застосування системи електронного адміністрування ПДВ, мито на імпортні товари, новий порядок співпраці фізичних осіб-підприємців з юридичними особами, зміни в сплаті єдиного соціального внеску тощо. Відтак з фаховими роз’ясненнями та відповідями на питання бізнесової спільноти виступили начальник одного з підрозділів Хмельницької митниці ДФС Іван Балан, завідувач відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в області Андрій Базилик, заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб – начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Володимир Підгірний та інші.

Варто зазначити, що ряд податкових новацій викликав з боку хмельницьких підприємців певну пересторогу. Зокрема, на думку члена секретаріату регіональної ради підприємців та Громадської ради при ДФС України Наталії Потапової, встановлення додаткових мит на імпорт може істотно нашкодити розвитку малого бізнесу в регіоні та негативно позначитися на легкій промисловості в цілому. Не мають також упевненості представники підприємств, що їм надалі буде достатньо комфортно працювати за умов введення в дію системи електронного адміністрування ПДВ. Тож, шоб внести ясність у ці питання, підприємці краю запропонували ініціювати проведення діалогу з вищим керівництвом Державної фіскальної служби у форматі засідання з допомогою відеоселекторного зв’язку.

Водночас, зважаючи на те, що податкова реформа вже прийнята і діє, представники бізнесу вирішили зосередитися на ставках податків і зборів, які визначаються на місцях. Зокрема, депутати міської ради мають незабаром проголосувати за ставки податків на житлову та комерційну нерухомість. Отже, щоб обранці народу прийняли такі ставки податків, які задовольнятимуть бізнес, дозволять йому розвиватися далі, підприємницька спільнота буде активно працювати із владою.

До речі, як повідомила на засіданні голова громадської організації «Дія громади» Ірина Ковальчук, у міській раді вже функціонує спільна з підприємцями робоча група з питань оренди комунальної нерухомості, пишуть на сайті фіскальної служби.

«Це наші гроші, це наше місто. І ми маємо брати безпосередню участь в тому, що відбувається», – переконана Ірина Ковальчук.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього