За результатами попереднього дослідження кандидатів у народні депутати України активісти виявили щонайменше 78 кандидатів (47 від партій та 31 самовисуванця), які є фігурантами антикорупційних розслідувань, та 55 (з них 33 самовисуванці) тих, хто своїм голосом підтримав диктатуру
Активісти закликають партії очистити виборчі списки від небезпечних кандидатівАктивісти закликають партії очистити виборчі списки від небезпечних кандидатів

Рух ЧЕСНО зробив попередній аналіз кандидатів у народні депутати України та закликає лідерів політичних сил не висувати або зняти з участі у виборах тих кандидатів у народні депутати, які за даними журналістських розслідувань були причетні до корупційних справ та/або голосували за «диктаторські закони» 16 січня.

Рух ЧЕСНО звертається до представників політичних сил аби вони врахували результати громадського моніторингу доброчесності та переглянули власні списки та висуванців в одномандатних мажоритарних округах, аж до виключення найбільш одіозних порушників.
Зокрема, за результатами попереднього дослідження кандидатів у народні депутати України активісти виявили щонайменше 78 кандидатів (47 від партій та 31 самовисуванця), які є фігурантами антикорупційних розслідувань, та 55 (з них 33 самовисуванці) тих, хто своїм голосом підтримав диктатуру.

Активісти руху \”Чесно\” також зібрали публічні дані про причетність до корупції зареєстрованих кандидатів. Позаяк кримінальних проваджень щодо корупції вищих посадовців та політиків відкривається мало, то головним критерієм стали резонансні розслідування українських журналістів щодо причетності тих чи інших кандидатів до корупції, розповідає Шевченко.
У складеному активістами списку кандидатів, причетних до корупції, – тринадцятеро прізвищ із партії \”Батьківщина\”, де фігурує зокрема і прізвище лідерки партії Юлії Тимошенко, також по восьмеро кандидатів з \”Блоку Петра Порошенка\” та \”Народного фронту\”, шестеро з \”Опозиційного блоку\”, четверо із \”Сильної України\”, троє із КПУ, двоє з \”Громадянської позиції\” Анатолія Гриценка, двоє з Радикально партії Олега Ляшка та один зі \”Свободи\”. \”Наша мета – донести до виборців, які справи про кандидатів \”накопали\” журналісти, аби вони у жовтні самі зробили свої висновки. Саме тому ці люди у нашому списку\”, – наголошує Тарас Шевченко.

Водночас, Рух ЧЕСНО звертає особливу увагу суспільства на тих кандидатів, які 16 січня проголосували за так звані «диктаторські закони», що суттєво обмежували права та свободи громадян. Активісти переконані, що такі кандидати не мають право висуватися до наступного парламенту та мають понести політичну відповідальність за свій вчинок.
За даними попереднього дослідження, щонайменше 33 таких кандидатів балотуються у якості самовисуванців. Найбільше «голосувальників за диктатуру» висуває Комуністична партія України – 12, а в списках «Сильної України» – 9 чинних депутатів, що підтримали «закони диктатури». Крім того, за публічними даними у 206 виборчому окрузі «Блок Петра Порошенка» висуває Владислава Атрошенка, який за даними офіційного сайту ВРУ також голосував за під час розгляду сумнозвісного законопроекту за авторством Вадима Колесніченка та Володимира Олійника.

В рамках свого дослідження ЧЕСНО проаналізував офіційний перелік кандидатів за партійними списками та у мажоритарних округах (в тому числі, самовисуванців), що розміщений на сайті ЦВК станом на 20 вересня, та потенційних кандидатів, які публічно оголосили про намір балотуватися до парламенту, проте ще не завершили процедуру реєстрації.

* «Недоброчесними кандидатами» Рух ЧЕСНО вважає:
1) Народних депутатів VII скликання, які 16 січня 2014 року згідно з відомостями на офіційному сайті ВРУ голосували «За» і не оскаржили до Голови або Апарату ВРУ зарахування їхнього голосу «За» законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (відомий як «диктаторські закони»).
2) Кандидатів, які є фігурантами антикорупційних розслідувань, оприлюднених у відкритих загальнодоступних джерелах (розслідування «Української правди», Центру протидії корупції, Transparency International, «Слідство.Інфо», «Наші гроші», «Дзеркало Тижня», «Yanukovychleaks», «Схеми» та інших достовірних джерелах). Фігурантами вважаються особи, про яких є підстави припустити та зробити оцінку не лише щодо порушення ними законодавства, а також що внаслідок їхніх дій або бездіяльності стало можливим корупційне правопорушення. Також фігурантами антикорупційних розслідувань вважаються особи, про яких є підстави припустити, що вони або належні їм юридичні особи отримали вигоду від вчинення корупційного правопорушення.
3) Кандидатів, які балотувалися на чергових виборах народних депутатів у 2012 році та не відповідають критерію «непричетність до корупційних дій» ЧЕСНОМЕТРУ.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього