Актуальні питання сьогодення обговорили на засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України
Відбулося чергове засідання Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України.Актуальні питання сьогодення обговорили на засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України
Відбулося чергове засідання Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України. Учасники зібрання обговорили найбільш важливі на сьогодні для країни й органів місцевого самоврядування питання, а саме: виконання Указу Президента щодо мобілізації; лікування поранених та хворих військовослужбовців, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції; проблеми впровадження бюджету на 2015 рік в містах, селищах та селах області; проблемні питання щодо об’єднання сільських, селищних та міських рад. Керівники обговорили проблемні питання життєдіяльності територіальних громад регіону в умовах сьогодення. Про це повідомляється на сайті Хмельницької міської ради.
Відстоюючи інтереси місцевого самоврядування, вони озвучили власні пропозиції щодо внесення змін до бюджетного та податкового законодавства, які будуть спрямовані до Верховної Ради України через народних депутатів України від Хмельницької області, зокрема колишнього голову міського голову Сергія Мельника. Під час засідання члени регіонального відділення АМУ також обговорили Закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, прийнятий Верховною Радою України у першому читанні, який створює законодавче підгрунтя для формування спроможних територіальних громад відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та має на меті децентралізацію публічної влади із реальним забезпеченням загальновизнаних європейських принципів організаційної, правової та фінансової самостійності органів місцевого самоврядування.
Актуальні питання сьогодення обговорили на засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Актуальні питання сьогодення обговорили на засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України

Як зазначив голова Хмельницького регіонального відділення АМУ, Славутський міський голова Василь Сидор, одночасно з Державним бюджетом на 2015 рік Верховна Рада прийняла зміни до Податкового і Бюджетного кодексів, що істотно вплинуло на формування цьогорічного бюджету міст, сіл та селищ. У зв\’язку з набранням чинності цих законів, якими впроваджено нову модель фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, в органів місцевого самоврядування виникають питання щодо окремих положень вказаних законодавчих актів.
Так, відмінено кілька податків, які суттєво наповнювали бюджет, зокрема, зменшено частку податку з доходів фізичних осіб з 75 до 60%, а в селах його взагалі відмінено (раніше було 25 %). Натомість введено нові податки і збори: це, в першу чергу, податок на нерухоме майно, акцизний збір з продажу тютюнових, алкогольних виробів та з реалізації бензину. Це стосується і соціальних виплат, зарплати працівникам бюджетної сфери, зокрема використання освітньої субвенції державного бюджету, призначеної для фінансування відповідної галузі, а також збору податків, які за словами Василя Сидора, мають надходити не за місцем реєстрації, а за місцем діяльності підприємств тощо.
“Бюджет, який є на сьогодні не відповідає попереднім заявам, озвученим представниками центральної влади. Наше завдання – подивитися і проаналізувати, який стан у селах, у районах та містах обласного значення, де є плюси, де мінуси і виробити єдину державницьку позицію. Якщо законодавці нас почують, це буде користь для усіх”, – сказав Василь Сидор.
Про виконання Указу Президента України щодо проведення мобілізації проінформував військовий комісар Хмельницького обласного військового комісаріату полковник Сергій Присяжнюк. З інформацією про лікування поранених та хворих військовослужбовців, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції, виступив начальник Хмельницького військового госпіталю, що у мікрорайоні Ракове, Олександр Завроцький.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього