На ямковому ремонті доріг чиновники заробляють мільйони завдяки аферам з асфальтом та продуманим схемам. Про це написав Артур Сторожук, голова хмельницького осередку ГО “Стоп корупції” на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, представники облавтодорів закуповують для так званого ямкового ремонту доріг спеціальну бітумну емульсію за кордоном – у Білорусі. За час перерахування коштів та доставки у речовини збігає термін придатності, й вона втрачає свої властивості.

“У нас ямковий ремонт – це золота жила. І нічого не зміниться, допоки це приноситиме нечувані прибутки дорожникам. Залатані ями не повинні довго триматись. А для цього потрібно максимально погано виконати цей ремонт. Коли я побачив, що облавтодор закуповує емульсію в сусідній країні, в мене перша думка була – заробляють на різниці. Адже в Україні теж можна придбати таку емульсію. Але ні… Справжня причина в іншому – якщо її закупити в Україні, вона буде свіжа! А свіжа протримає латку довше! А це нікому не потрібно… Тому що, чим частіше буде проводитись ремонт – тим більше можна вкрасти. Тобто таким шляхом крадії забезпечують собі безперебійність процесу та постійність замовлення.

Хто працював у сфері зовнішньоекономічної діяльності та мав досвід спілкування з митницею? А тепер зверніть увагу на термін придатності емульсії бітумної. Два тижні! Чи можна за 14 днів перевести кошти в іншу країну, замитнитись, привезти в Київ (на фірму-посередник), розмитнитись, сертифікуватися, привезти з Києва в Хмельницький, розподілити по райавтодорах та використати?”, – зазначає Артур Сторожук, голова хмельницького осередку “Стоп корупції” у Фейсбуці.

 

 

Окрім того, активіст виклав ще серію схем розкрадання коштів.

  1. Коли роблять “квадратики на місці ями під ремонт, залишок асфальту, за нормами, повинні використати для укріплення узбіч. А на яму закупити свіжий асфальт. Ну то в теорії та за документами. А насправді той самий асфальт подрібнюють, змішують з певними компонентами та кладуть в ту ж яму. За паперами придбали інший, насправді – вкрали.
  2. Машина з тою злощасною емульсією може взяти 6 тонн. І бере 6 тонн. А на папері – 4… За документами зроблено 3 ходки, за фактом – 2, за третю нарахована зарплатня, знос авто, паливо – все вкрадено.
  3. Ну і найсолодше – ще ніхто ніколи не рахував квадратуру ямкового ремонту. Тому вказується обсяг робіт вдвічі, втричі більший – об’єм крадіжок мільйонний…

“Тому звикаємо до думки, що доріг не буде. Допоки керують автодорами ті ж люди та працюють ті ж схеми. Продовження буде. Але тему продовжать силовики. Ми можемо тільки їх підтримати”, – додав Артур Сторожук.

Представник хмельницького осередку “Стоп корупції” має намір звернутись з усіма фактами зловживань до правоохоронних органів.

Джерело: СтопКор

Залиште коментар

Також по темі

Активісти “СтопКору” викрили екс-директора державного санаторію, який хоче незаконно повернутися на посаду

Оздоровчий комплекс “Поділля”, що знаходиться у мальовничому Сатанові,