«Якщо нас будуть просити це зробити, і все буде відповідати умовам безпеки, то ми готові піти на такий крок», – Ів Браш, керівник компанії «Westinghouse» в країнах Африки, Європи та Близького Сходу
Американо-японська компанія готова добудувати блоки Хмельницької АЕС якщо...

Американо-японська компанія «Westinghouse» цілком може взяти участь у процесі добудови третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Проте піти на такий крок в компанії готові лише в тому випадку, якщо відповідне прохання буде спрямовано з боку українського уряду. З такою заявою виступив Ів Браш, керівник компанії «Westinghouse» в країнах Африки, Європи та Близького Сходу.
Зокрема, він розповів наступне: «Якщо нас будуть просити це зробити, і все буде відповідати умовам безпеки, то ми готові піти на такий крок. Ми не бачимо абсолютно ніяких проблем в тому, щоб взяти участь в добудові двох блоків для атомної електростанції, яка розташована в місті Нетішин (Хмельницька область). У стратегії нашої компанії немає планів по покупці частки якого-небудь з підприємств. Компанія купує частки в деяких підприємствах, які працюють в атомній промисловості, лише за участю в будівництві нових реакторів. Таким чином, купувати акції «Енергоатому» для того, щоб займатися виробництвом електроенергії, я вважаю, ми не будемо. У нас просто не вистачить на здійснення цього плану грошей».

Американо-японська компанія готова добудувати блоки Хмельницької АЕС якщо...

Нагадаємо, в серпні Юрій Недашківський, який є президентом оператора всіх діючих атомних станцій України компанії «Енергоатом», заявив про те, що Україна вирішила відмовитися від послуг російської компанії «Росатом» з питання добудови третього і четвертого енергоблоків для Хмельницької станції через відсутність з боку Російської Федерації будь-яких зрушень з реалізації даного проекту. Якщо вірити його словам, то починаючи з 2005 року Україна прийняла досить велику кількість розпоряджень, постанов та інших важливих документів для того, щоб реалізувати добудову енергоблоків у Нетішині, при цьому з боку Російської Федерації абсолютно ніяких зрушень не спостерігалося.
Відзначимо, що Хмельницька атомна електростанція розташована в місті Нетішин, що на Хмельниччині. В її складі функціонують два енергоблоки «ВВЕР-1000». Їх загальна потужність становить дві тисячі МВт. Підключені блоки були в 1987 і 2004 роках. Головне призначення даної станції — покриття дефіциту електричних потужностей на території західної частини української держави. Експертизи і перевірки, які були проведені незалежними та державними міжнародними експертами, підтверджують досить високий рівень безпеки встановлених енергетичних блоків.
Будівництво двох блоків було припинено ще в 1990 році. Сталося це після того, як Верховна Рада України оголосила мораторій на споруду нових атомних електростанцій на території країни. Будівельна готовність блоків становить сімдесят п’ять і двадцять вісім відсотків….

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього