Закон, на який чекали, зокрема ті люди, які хочуть жити, і не потрапити під колеса п’яних водіїв, прийнято

Андрій Шинькович: І ХАЙ ЗАДУМАЮТЬСЯ ГОРЕ-ВОДІЇ!..Андрій Шинькович: І ХАЙ ЗАДУМАЮТЬСЯ ГОРЕ-ВОДІЇ!..

“У кожного своя доля… ” Чолов’яга, добряче напідпитку, залазить до легковика, намагається зачинити за собою двері. Вони не піддаються, певне, відчувають, що невдовзі може трапитися щось дуже лихе. На запитання якогось перехожого про те як житиме (якщо житиме!), скоївши аварію, і при цьому вбивши людей, водій аж ніяк не реагує. Лише звично повторює: “У кожного своя доля…”
…Доля долею, але відповідати за все доведеться, жодне зло не має залишатися без покарання. І відтепер – дуже й дуже переконливого, такого, що змусить багатьох не лише від зайвої чарки відмовитися, й взагалі на пляшку зі спиртним дивитися зі страхом.

7 липня цього року законопроект щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп\’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції набрав 243 голоси народних депутатів України і став Законом України. Відтепер суттєво збільшуються розміри штрафів та строки позбавлення осіб права керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного сп\’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Штраф за керування транспортним засобом в нетверезому стані складатиме… – 10 тис 200 грн. У разі допущення подібного злочину (так, саме злочину, адже коли водій сідає за кермо нетверезим, це і є злочин проти людей) штраф вже складатиме 20 тис 400 грн., і без права кермувати автомобілем протягом трьох років. Водіїв, які двічі протягом п’яти років піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, штрафуватимуть на 40 тис. 800 гривень (2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Вони позбавлятимуться права керування транспортними засобами строком на 10 років. Варто нагадати, щоб подібні штрафи досі вартували від 3 тис 400 до 5 тис 950 гривень.
Отож, справедлива кара за подібне зло підвищилася неабияк. До того ж позбавлення водійських прав за керування транспортними засобами у нетверезому стані вже не є альтернативою сплаті штрафу, а стало обов’язковою умовою. Збільшення розміру подібних штрафів матиме безпосередній вплив й на збільшення доходної частини Держбюджету країни. Даний Закон стимулюватиме водіїв не сідати за кермо, перехиливши перед тим чарку, а то й не одну. Зокрема, подібне боляче “вдарить” по тих власниках транспортних засобів, які, кермуючи, заробляли собі на життя. У такому випадку подібний вид заробітку може враз зійти до нуля, а відтак позбавити того, що “годувало” та давало змогу жити.
Даний Закон коментує народний депутат України, співголова партії \”За конкретні справи\” А.В. Шинькович.
\”Необхідність посилення відповідальності водіїв за керування транспортними засобами у нетверезому стані назріла давно, адже статистика щодо втрати людських життів саме через аварії, спричинені подібними горе-водіями, вражаюча, – каже Андрій Васильович. – За смертністю та травматизмом на дорогах, а більшість дорожньо-транспортних пригод трапляються саме через перебування водіїв у нетверезому стані, Україна посідає одне з чільних місць в Європі. Жахливим є той факт, що показник рівня смертності внаслідок ДТП в Україні складає 18 людей на 100 тисяч населення (відповідно 4 у європейських країнах). Під колесами автомобілів в Україні щороку гинуть від 4 до 5 тисяч людей, кожна п\’ята аварія відбувається саме через п\’яних водіїв\”.
За минулий рік виявлено понад 93 тисячі випадків керування водіями транспортними засобами у нетверезому стані (255 за добу). І лише за два місяці цього року за участі нетверезих водіїв зафіксовано 299 ДТП, в яких загинуло 35 осіб, травмовано 393.
\”Щодо штрафів за керування транспортом у нетверезому стані, то за кордоном вони дуже високі. До прикладу, у Франції, Німеччині, Ірландії, Італії… за перевищення допустимої норми алкоголю штраф складає… й до 6 тис Євро. А ось у Китаї нетверезим взагалі краще й не наближатися до автомобіля… Випита перед поїздкою чарка вартуватиме понад 300 доларів, 15 діб арешту та позбавлення водійських прав терміном до 6 місяців. Якщо ж керування в нетверезому вигляді спричинило смерть людини, винуватця карають… стратою. В Україні (допустима норма алкоголю у крові – 0,2 проміле), тепер її перевищення коштуватиме мінімум 400 доларів. Чи не варто по-справжньому задуматися над цим?!\”
…Закон, на який чекали, зокрема ті люди, які хочуть жити, і не потрапити під колеса п’яних водіїв, прийнято. Щодо його умов, то людям все докладно роз’яснено, то ж сподіватимемося, що конкретні висновки будуть зроблені. І все ж… Важко приймався цей Закон, бо 7 липня, в день голосування, трибуна парламенту була заблокована, і на невизначений строк. Довелося мені разом з іншими депутатами її розблоковувати… Відтак вдалося прийняти і цей, і ще 6-ть вкрай необхідних Законів України.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього