Андрій Шинькович: кожна людина повинна бути соціально захищена
Вже понад вісім років я чекаю від сина слова «мама», крізь сльози говорить жителька Нетішина Оксана Коломієць.Андрій Шинькович: кожна людина повинна бути соціально захищена
Вже понад вісім років я чекаю від сина слова «мама», крізь сльози говорить жителька Нетішина Оксана Коломієць. Маленький Володя з першого дня появи на світ хворіє важкою недугою ДЦП. Попри це Оксана Анатоліївна дбає про свого сина та робить усе аби він почував себе звичайною дитиною.
«Від дуже любить свіже повітря, прогулянки містом. З цікавістю спостерігає як граються та бігають інші діти, – каже горем змучена мама. – Минулого року один візочок зломився, тож це додало чимало клопоту. Написала заяву у СОВБЕЗ, аби отримати новий, а доти справлялась з одним».
Минув рік, а коляски від держави так і не було. Звичайно більше уваги приділяла Оксана Анатоліївна своєму синові, відвідували лікарів, проходили процедури, аби хоч трішки покращити стан Володі. Вирішила дізнатися, коли ж візок нададуть. У відповідь щоразу чула лише, відмовки. То документів не вистачає, то на заводі щось не так.
«Добре, що маємо такого народного депутата як Шинькович Андрій Васильович. Чимало чула та знаю про його конкретні справи і в нашому місті й в інших населених пунктах. Аби не відволікати дзвінком, я написала йому повідомлення, розумію, що людина зайнята, та надії на відповідь не втрачала», – розповідає Оксана Анатоліївна.
Не змусив довго чекати парламентар. Одразу ж вислухав ситуацію і запевнив, що зробить все можливе, аби сім’я отримала візок найближчим часом. І слова таки дотримав:
«Діти – це та частина населення, яка має відчувати себе захищеними, і не лише батьками, а й державою. А ситуація, яка склалась у родини Коломієць, це яскравий приклад того як державні органи ставляться до інвалідів. Нажаль, халатність і бездіяльність мають місце в нашій державі. А чиновники й досі не навчились працювати і жити по-новому. Чомусь сьогодні чи не кожного чиновника потрібно «штовхати», і це зазвичай роблять або журналісти, або громадськість, або народні депутати – наголошує парламентар. – Наша команда громадської організації «За конкретні справи» завжди оперативно реагує на кричущі випадки. І в тому разі, якщо держава не може забезпечити людину усім необхідним, ми вирішуємо проблему самі. Представники нашої організації вже до вересня поточного року зустрінуться з усіма спілками інвалідів Теофіаольщини, Ізяславщини, Білогірщини, Красилівщини та Нетішина, для того, аби вивчити усі проблеми, які можливо оперативно вирішити, а першу чергу, на законодавчому рівні – підкреслив народний депутат України Андрій Шинькович».
В першу чергу намагались вияснити причину такої ситуації у Департаменті соціального захисту населення Хмельницької області. Та на запитання чому понад рік дитина хвора на ДЦП не може отримати інвалідний візок почули перелік того ж, що й матері дитини розповідали, не могли вияснити у якому місті знаходиться коляска та чи взагалі надіслали її з заводу.
Допомогли оперативно вирішити проблему у відділі захисту населення Міністерстві охорони здоров’я України, куди звернувся народний депутат.
Вже через тиждень представники Хмельницької обласної громадської організації «За конкретні справи» у Нетішині доставили інвалідку коляску під будинок Оксани Анатолівни. Сама ж жінка говорить:
« Я ніколи не втрачала віру у те, що є люди, яким не байдуже чуже горе. І тепер я це знаю точно. Попри заклопотаність, безліч справ, Андрій Васильович знайшов час аби розібратися з нашою проблемою та вирішити її. Цим самим він, ще раз показав, що дійсно гідний представляти інтереси нашої громади у Верховній Раді. І, що таки не усі депутати кидають лише слова на вітер».
Сьогодні Володя, за словами матері, почувається вже краще. Є певний прогрес. І можливо вже найближчим часом Оксана Анатоліївна таки почує омріяне слово «мама». А візок – це лише допоміжна річ, яка зробила не легку долю матері і сина хоч трішки простішою.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього