Андрій Шинькович подав клопотання про нагородження героїв АТО зі свого округу
«Якщо скажуть, що мені потрібно вмерти і завтра в Україні наступить мир – я навіть не задумаюсь…» – розповідає, телефоном із зони АТО, мешканець Теофіпольського району Мурадов Тарієл Фазіл Огли.Андрій Шинькович подав клопотання про нагородження героїв АТО зі свого округу
«Якщо скажуть, що мені потрібно вмерти і завтра в Україні наступить мир – я навіть не задумаюсь…» – розповідає, телефоном із зони АТО, мешканець Теофіпольського району Мурадов Тарієл Фазіл Огли.
Понад тридцять три роки Анатолій (саме так звертаються до нього односельчани), прожив в Україні . Сам народився та виріс у республіці Азербайджан та душею і серцем патріот країни з синьо-жовтим стягом. Маючи все, що потрібно для повного щастя – дружину, доньку, сина та двох онуків – з серпня 2014 став добровольцем, аби сім’ю вберегти та віддячити землі, яка поставила його на ноги.
«Любити Батьківщину і любити державу – це різні поняття. Україна мені дала все, і дружину і нащадків і шматок хліба. Я не хочу щоб тут була війна, щоб мої діти та онуки бачили її. Дивлячись телевізор, знаючи, що можу стати корисним, я не міг лежати на дивані. Я зрозумів, що як не я то хто?» – розповідає Тарієл.
Не за відзнаки і не за нагороди ризикують собою тисячі українців, не за паспортом, а серцем. Понад 180 медичних супроводів поранених та загиблих у нього за плечима.
Андрій Шинькович подав клопотання про нагородження героїв АТО зі свого округу
Та сльози навернулися тоді, коли серед бійців зустрів і земляка. Пригадує:« Це було перше моє завдання. Нас бомбили… Я разом із лікарем витягнули непритомного хлопця, його так засипало, що ми, можна сказати, викопали його. Потім супроводжував його, часто нас зводила доля, по дорозі на Харків я дізнався, що то мій земляк з Теофіполя. Переповнювала радість та гордість мене тоді, коли з під обстрілу, поранений, але зумів врятувати всю свою бригаду, усіх без жодної втрати» – майже рік Тарієл Фазіл Огли рятує бойових товаришів за кермом швидкої допомоги.
Сьогодні йому, як і тисячам інших синів та дочок України, ще не присвоїли звання учасника АТО. Прикро, що ті хто знаходиться в тилу, не потрапляє під обстріли і не живе кожну мить як останню мають більше – звання, нагороди, відзнаки.
«Найбільшою нагородою для мене, як і для багатьох інших, хто тут зі мною, і тих заради кого ми стоїмо до останнього, стане мир. Бачити радісні очі дітей, відчувати теплі обійми онуків та бути впевненим у тому, що їм нічого не загрожує, як і рідній українській землі – це найбільше щастя. І якщо скажуть, що я повинен вмерти, і завтра в Україні буде мир, я навіть не задумаюсь. Адже моє життя врятує цілу націю», – впевнено наголошує герой.
Не залишається осторонь підтримки тих, на чиї плечі лягла важка оборона держави, народний депутат України Андрій Шинькович. Окрім того, що Хмельницька обласна громадська організація «За конкретні справи», співзасновником якої він є, постійно і всебічно надає допомогу учасникам антитерористичної операції, дбає Андрій Васильович про них і на законотворчому рівні. Днями парламентар звернувся до керівника Департаменту державних нагород Адміністрації Президента України Осідака Андрія Віталійовича з проханням нагородити медаллю «За бездоганну службу» бійців Хмельниччини Мурадова Тарієла Фазіл Огли, Карпишина Миколу Григоровича, Жука Віктора Вікторовича та Крижанівського Юрія Юзефовича.
\”Героїзм та відданість своїй рідній землі має бути нагороджений, – вважає Андрій Шинькович. – У цей не легкий, для всього українського народу та країни, час кожен з тих, хто відстоює мир повинен відчувати не лише підтримку рідних, а й держави.
Демоструючи справжній патріотизм, самопожертву – вони вчать теперішні і наступні покоління любити рідну землю. Ім’я кожного з них не має бути втраченим, їх повиннен знати кожен. А медаль – це найменше, чого вони заслуговують. Адже в першу чергу держава повинна подбати про їхній соціальний захист та про їхню безпеку сьогодні\” – наголосив парламентар.

Юлія Кучер

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього