Андрій Шинькович: профтехосвіту врятували
На минулому тижні Верховна Рада України прийняла два законопроекти, якими передбачено врегулювання умов фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах, співавтором яких був і народний депутат України, один з лідерів партії “За конкретні справи” Андрій ШиньковичАндрій Шинькович: профтехосвіту врятували
На минулому тижні Верховна Рада України прийняла два законопроекти, якими передбачено врегулювання умов фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах, співавтором яких був і народний депутат України, один з лідерів партії “За конкретні справи” Андрій Шинькович

Проблему збереження професійно-технічних навчальних закладів Шинькович не одноразово піднімав з трибуни Верховної Ради України саме на прикладі Хмельницької області. Аби зберегти усі існуючі ПТУ Хмельниччини і тим самим забезпечити роботу подібних закладів по всій території України, Андрій Шинькович став одним з ініціаторів внесення змін до українського законодавства з метою недопущення передачі закладів ПТУ на районний чи міський рівень та фінансування галузі частково з державного частково з обласного бюджетів.

«Прикро, що Уряд бачить профтехосвіту такою обмеженою, як він її фінансує. Насправді – це одна з ключових галузей, адже саме вона готовить фахівців робітничих професій, людей праці, конкретної справи. Дякую небайдужим та активним керівникам – директору Красилівського професійно-технічного ліцею Лесі Маланчак, директору Плужнянського аграрного ліцею Михайлу Лісовському та міському голові міста Нетішин Олександру Супрунюку, які привернули мою увагу до проблеми. Адже справжня профтехосвіта – це землі, на яких виховуються агрономи, це підсобні господарства, де навчаються ветеринари, це майстерні, в яких навчають слюсарів, зварювальників, це їдальні, в яких виховують поварів та безліч інших складових, де молодь здобуває ремесло і іде в велике життя вже фахівцем», – заявив Андрій Шинькович.

Спільно з іншими колегами у парламенті, Андрію Васильовичу вдалося внести зміни до «Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти.

За словами керівників відповідних навчальних закладів Хмельниччини, це рішення стало вирішальним. Адже до цього моменту у Теофіполі, Ізяславі, Красилові, Славуті, Старокостянтинові, Кам’янець-Подільському та взагалі усі 35-ть навчальних закладів залишились взагалі без фінансування. ПТУ у містах Нетішин, Хмельницький, Шепетівка забезпечені коштами були всього на перший квартал року, а решта лише на 75% від загальної потреби.

Неприйняття змін до Бюджетного кодексу потягнуло б за собою не лише відсутність виплат стипендій учням, надбавок викладачам, а й скорочення педагогічних колективів, що однозначно відобразилося б на якості виховання кваліфікованих кадрів робітничих професій.

“Свою опіку над профтехосвітою я не полишу, допоки працюватиму на посаді народного депутата України, адже це складова реального сектору економіки України, а вона потребує захисту та розвитку”, – підсумував Андрій Шинькович.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього