Андрій Шинькович: «Розвиток України починається зі збереження українського села»
Сільське господарство, як і працьовитий народ України, здавна відомі на увесь світ.Андрій Шинькович: «Розвиток України починається зі збереження українського села»
Сільське господарство, як і працьовитий народ України здавна відомі на увесь світ. Саме ця галузь завжди була в пріоритеті для українців, адже завдяки їй нація виживала у найскрутніші часи. Та чомусь останні роки стали пагубними для цієї сфери. Оренда землі все нижче, ціни на молоко змушують селян збувати худобу, а відсутність діючих переробних підприємств в районах – причина виїзду молоді у міста. Не згідний з такою тенденцією народний депутат України, співголова політичної партії «За конкретні справи» Андрій Шинькович:
«Ми сьогодні маємо створити такі умови, в яких українське село буде процвітати. До прикладу, заборона на імпорт сільськогосподарської продукції, мається на увазі сировини, – це привід відкривати переробні підприємства, у нас є нація, яка має споживати українські продукти, яка має працювати на наших підприємствах, а не за кордоном. Це ж катастрофа: 7 мільйонів українців працюють за межами України, а ми торгуємо сировиною – пшеницею, соєю, кукурудзою тощо».
Приклад того як потрібно розвивати провідну галузь держави та підтримувати сільське населення Андрій Васильович побачив у Латвії. Під час робочої поїздки у Ригу, разом з групою народних депутатів України, він познайомився з керівниками органів держаної влади та місцевого самоврядування, ознайомився з роботою ряду підприємств, зустрівся з українською діаспорою.
«Дивує той факт, що Латвія держава чимось схожа до України, та, чомусь, рівень життя громадян різний, приємно дивує ставлення влади до сільськогосподарської сфери. Перші 15 років з набуття незалежності, влада Латвії вкладала 3% національного бюджету у розвиток саме сільського господарства. Якщо провести паралель, то у Латвії молоко купують по 7 гривень за літр – і це для них дешево. А Міністерство сільського господарства України спокійно себе почуває коли наші люди отримують в середньому 2,5 грн. за літр. Україна – це прогресуюча держава, яка нічим не гірша від Латвії, чи інших країн Європи. І сьогодні влада повинна докласти максимум зусиль, аби аграрний сектор розвивався», – наголосив Андрій Шинькович.
На думку народного депутата, зберегти та розвивати українське село можливо. Але для цього потрібно, в першу чергу, сміливість влади.
«Створити умови у яких сільська промисловість буде розвиватись не так вже й проблематично. Тут, я вважаю, потрібно відновити для сільгоспвиробників спеціальний режим оподаткування ПДВ, продовжити мораторій на продаж землі та приватизувати всі державні сільськогосподарські підприємства, що мають у користуванні сільгоспземлю, включно через розпаювання землі та майна серед працівників цих підприємств і соціальної сфери сіл», – ділиться Андрій Шинькович.
Верховна Рада України VIII скликання по всім прогнозам політологів та соціологів отримала назву «Реформаторська». Саме законопроектами та змінами депутатів обраних восени 2014 року ситуація в державі повинна зазнати позитивних змін, і люди мають їх відчути на покращенні рівня життя. Однак сьогоднішні перипетії у парламенті, розпад коаліції, відставка Уряду – лише привід задуматись для тих, хто стане поряд з Президентом до управлінського штурвалу України. На думку Андрія Шиньковича доля українського села залежить, в більшій мірі, і від проведення адміністративно-територіальної реформи. Але не з такими підходами, які ми бачимо сьогодні. Така реформа – це знищення малих сіл, вважає Андрій Васильович.
«Звичайно, провести децентралізацію без реформи самоврядування просто не можливо. Керівні органи на місцях не повинні зазнати знищення, навпаки, вони мають мати більше повноважень. Сільська рада – це, в першу чергу, орган влади, який займається усіма важливими питаннями не лише населення, а й суб’єкт владних повноважень у селі та території довкола нього. Адміністративно-територіальна реформа, в жодному разі, не повинна бути примусовою, громади сіл мають самостійно вирішувати, якою буде їхня територія, до якого населеного пункту вона буде відноситись», – зазначає співголова політичної партії «За конкретні справи» Андрій Шинькович.
Вже днями у парламенті, маємо надію, буде створена нова коаліція. За переконаннями Андрія Васильовича, одним з перших її завдань буде припинення повноважень Держгеокадастру з розпорядження землями сільгосппризначення та передати ці повноваження сільрадам. Саме сільські ради повинні бути наділені повноваженнями розпоряджатися не лише землею, а й усіма загальнопоширеними корисними копалинами місцевого значення.
\”І одне з першочергових завдань Верховної Ради України – повернути ПДФО в повному обсязі в дохід села, селища, міста. Що це за децентралізація, коли забирають єдине повноцінне джерело доходів – ПДФО і залишають на місцях лише малу його частину. Повернути громадам і вибачитись – це має зробити мінфін, який фактично основний знищувач сіл\”, – підсумував свою позицію Андрій Шинькович.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього