Андрій Шинькович:економія на здоров’ї нації - злочин
Народні депутати, обрані на округах де є міста – супутники АЕС, ініціювали законопроект про збереження статусу спеціалізованих медико-санітарних частин, які ще 31 грудня перебували на балансі Міністерства охорони здоров’я, а вже наступного дня опинилися «підвішеними у повітрі».Андрій Шинькович:економія на здоров’ї нації - злочин
Народні депутати, обрані на округах де є міста – супутники АЕС, ініціювали законопроект про збереження статусу спеціалізованих медико-санітарних частин, які ще 31 грудня перебували на балансі Міністерства охорони здоров’я, а вже наступного дня опинилися «підвішеними у повітрі».
«Передача спеціалізованих медичних закладів у комунальну власність спричинить ряд негативних змін, – переконаний Андрій Шинькович. – Ці медустанови, в першу чергу спеціалізовані, і створені задля надання спеціалізованого медичного обслуговування працівників підприємств ядерно-енергетичного комплексу. А скорочення їх фінансування з державного бюджету спричинить не лише втрату кваліфікованих кадрів, а й позбавить українців відповідного лікування».
Як приклад фінансуваня Нетішинської СМСЧ №4 скоротили чи не вдвічі, якщо минуло річ на медичний заклад виділяли близько 45 мільйонів гривень, то у 2015-му воно складає трохи менше 23 млн грн.
«Перехід персоналу на 0,75 ставки – один з варіантів вирішення проблеми,- пропонує керівник СМСЧ№4 Юрій Уляницький. – Також лікарям доведеться йти у безоплатні відпустки, що не аби як вдарить по кишені».
Народний депутат Андрій Шинькович впевнений: ситуація потребує нагального вирішення, адже медпрацівники не можуть працювати за ініціативу, чи, куди гірше – зачиняти двері перед пацієнтами в середині робочого дня. І це лише частина проблеми. З іншого боку – переведення установ на фінансування з місцевих бюджетів призведе до занепаду та ліквідації СМСЧ. Тож, як наголосив народний обранець, – ми повинні прикласти максимум зусиль аби зберегти статус медсанчастин, тим самим ми не лише збережемо робочі місця, а й забезпечимо українців, якісним та необхідним лікуванням.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього