Антимонопольний комітет Хмельниччини попереджає: позика може виявитись шахрайством
Останнім часом Антимонопольним комітетом України виявляються численні факти введення споживачів в оману суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність щодо надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп.Антимонопольний комітет Хмельниччини попереджає: позика може виявитись шахрайством
Останнім часом Антимонопольним комітетом України виявляються численні факти введення споживачів в оману суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність щодо надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп.
Зазначені суб’єкти господарювання у засобах масової інформації, в рекламній інформації на транспорті, а також через листівки поширюють привабливу рекламу – позики, гроші, кредит надаються на надзвичайно привабливих умовах тощо.
Проте, проведені органами Комітету розслідування щодо достовірності таких тверджень, показали, що насправді певні суб’єкти господарювання, які поширюють таку рекламу, фінансові послуги (позика, кредит тощо) не надають.
Надання відповідної суми у позику суб’єктами господарювання, які поширюють зазначену привабливу рекламу, є можливим виключно за рахунок залучення коштів громадян (формування фонду групи). А кожний громадянин повинен сплачувати платежі не за саму позику, яку він має намір отримати, а фактично за право (дозвіл) отримати позику (можливість призначення позики), яка надається суб’єктами господарювання не за власний рахунок, а за рахунок залучення інших фізичних осіб та їх коштів, тобто право на отримання позики (грошей) в учасника групи виникає не одразу після укладення договору, а лише після того, як фонд групи стає достатнім, що може відбутися із сплином не одного місяця та навіть року.
Разом з тим, у певних суб’єктів господарювання, які надають такі послуги, відсутні критерії за якими визначається хто з учасників групи має першочергове право на отримання коштів.
Як було з’ясовано Комітетом, одним із таких суб’єктів господарювання у 2012 році було укладено майже 7 000 договорів адміністрування, однак з них видано кошти лише 4 % учасників. Всі інші не отримали гроші у зазначений термін.
У зв’язку з цим звертаємо Вашу увагу бути обачними у разі звернення та укладення договорів з такими суб’єктами господарювання, ретельно вивчати всі договори та додатки до них, які Вам пропонують до підписання, та при певних сумнівах – отримувати кваліфіковану консультацію або відмовлятися від укладання договорів з такими суб’єктами господарювання.

Залиште коментар

Також по темі

На Хмельниччину завітає президент

Вже завтра – 3 червня з робочим візитом