Антимонопольний комітет оштрафував молокозаводи у Славуті та Старокостянтинові
Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ДП «Старокостянтинівський молочний завод» та ПП «Консалтингова фірма «Прометей» в особі філії «Славутський маслоробний комбінат» загалом на 14 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки. Антимонопольний комітет оштрафував молокозаводи у Славуті та Старокостянтинові
Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ДП «Старокостянтинівський молочний завод» та ПП «Консалтингова фірма «Прометей» в особі філії «Славутський маслоробний комбінат» загалом на 14 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки.

Відділення встановило, що ці підприємства, заготовляючи молоко у Летичівському районі, у 2014 році одночасно знизили закупівельні ціни на молоко до 2,00 грн. за 1 кг молока базової жирності.

Об’єктивних причин для одночасного встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні немає, оскільки відповідачі мають різну спеціалізацію діяльності та різну номенклатуру молочної продукції, різні технологічні умови виробництва, різні обсяги закупівлі молочної сировини, різні потужності та ступінь їх зносу, різну собівартість виробництва молочної продукції, різні шляхи її реалізації покупцям.

«Проведений Відділенням аналіз дає підстави стверджувати, що при збільшенні статей витрат (енергоносії, заробітна плата тощо) молокопереробні підприємства не вживають достатніх заходів щодо мінімізації та оптимізації витрат, а використовують механізм антиконкурентних дій та перекладають свої ризики на здавачів молока, – прокоментував ситуацію голова Відділення Віталій Олуйко. – Схожі дії ДП «Старокостянтинівський молочний завод» та ПП КФ «Прометей» в особі філії «Славутський маслоробний комбінат», при відсутності між ними антиконкурентних домовленостей, були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції”.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього