Компанії, що вигравали тендери з поставок запчастин та виконували роботи для “Хмельницькобленерго” потрапипили під розслідування СБУ та антимонопольщіків. Так Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету повідомило, що дії ТОВ «Укренергоактив» (м. Запоріжжя) та ПП «Вєномєт Метал» (м. Запоріжжя) антиконкурентними узгодженими, які призвели до спотворення результатів торгів. (обидві фірми фігурують у переліку актів виконаних робіт для Хмельницькобленерго) Нагадаємо, що обидві фірми раніше вже фігурували у розслідуванні МВС, як пов’язані з компанією російського олігарха Олександра Бабакова  VS Energy. Нагадаємо Бабакову належить 30% акцій хмельницьких енергомереж.

Розглянувши подання Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області, Відділення встановило, що суб’єкти господарювання узгодили у листопаді 2012 року процедури відкритих торгів із закупівлі трансформаторів. Поки, що в повідомленні фігурує інше обленерго – Черкаське. Та, ймовірно, після перевірки виявиться, що така сама комбінація була розіграна у Хмельницькому.

Розслідування засвідчило, що учасники закупівель подали ідентично оформлені документи, хоча однакові особливості оформлення не випливають з вимог замовника та не встановлені державними чи іншими стандартами. Отже, учасники торгів обмінювались інформацією або зазначені тендерні пропозиції готувалися одним з учасників. ПП «Вєномєт Метал» та ТОВ «Укренергоактив» були дистриб’юторами продукції одного постачальника – ПАТ «Запоріжтрансформатор»

У 2012 – 2014 роках ПП «Вєномєт Метал» та ТОВ «Укренергоактив» прийняли участь у десяти процедурах державних закупівель, перемогу в яких постійно отримувало ТОВ «Укренергоактив» із дешевшими пропозиціями, що підтверджує факт технічної участі ПП «Вєномєт Метал» у закупівлях. ПП «Вєномєт Метал» було оштрафовано на 66 тис. грн., протягом 3 років підприємство не прийматиме участь у державних закупівлях. Провадження у справі відносно ТОВ «Укренергоактив» закрито у зв’язку із ліквідацією юридичної особи. Зазначені структури в різний період регулярно вигравали тендери обленерго, що входять до VS Energy.

Нагадаємо, що МВС розпочало розслідування проти діяльності великої електроенергетичної групи в Україні VS Energy, якою керують росіяни Євген Гінер, Михайло Воєводин та Олександр Бабаков.Мова йде про договори Київобленерго з трьома компаніями – ТОВ “Укренергоактив” – згідно інформації “Апостроф”    належала до сфери інтересів Бабакова та постійно вигравала тендери на підконтрольних йому обленерго.

Хто прийшов на заміну структурам Олександра Бабакова і як “Хмельницькобленерго” готують для приватизації читайте в матеріалі  Хмельницькобленерго продадуть у грудні: хто покупець?

 

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього