Атомпрофспілка:  влада забула про атомний експеримент 30-річної давнини у Чорнобилі
Реактори українських АЕС технічно не можуть постійно використовуватися для добового маневрування потужністю.Атомпрофспілка:  влада забула про атомний експеримент 30-річної давнини у Чорнобилі
Професійна спілка працівників атомної енергетики та промисловості України виступила категорично проти виконання розпорядження Міністерства енергетики та вугільної промисловості про маневрування атомними енергоблоками з добовим розвантаженням до 75% номінальної потужності. Відповідне звернення Центральний комітет Атомпрофспілки надіслав прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку.

«Від імені трудового колективу ДП НАЕК «Енергоатом», який складається з висококваліфікованих фахівців в галузі атомної енергетики, застерігаємо, що експеримент із залученням енергоблоків українських АЕС до вирівнювання потужності об\’єднаної енергосистеми може призвести до катастрофи», – ідеться у документі, який підписав голова Атомпрофспілки Валерій Матов.

Енергетики нагадують, що реактори українських АЕС сконструйовані за радянських часів і технічно не можуть постійно використовуватися для добового маневрування потужністю.

«Знижувати і підвищувати потужність ядерних реакторів по кілька разів на добу, як пропонує Міненерговугілля – це злочин», – наполягають автори звернення й закликають відмовитися від потенційно небезпечного рішення.

«Просимо пам’ятати про експеримент 30-річної давнини у Чорнобилі. Атомники і народ його пам’ятають», – нагадують енергетики.

Як повідомлялося, у своєму Плані дій Кабінет Міністрів планує до 31 грудня запровадити маневрування енергоблоками атомних станцій для добового регулювання потужності об’єднаної енергосистеми. На переконання енергетичних експертів, це призведе до пришвидшеного зносу обладнання АЕС й загрожує техногенними катастрофами.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього