Багатодітна родина з Хмельниччини  через банк може залишитись на вулиці— Я ж нічого не кажу: да, кредит брав. І верну все до копійки, тільки віддайте мені машину, я ж нею заробляю, — каже далекобійник 49-річний Юрій Глушко із села Юринці Городоцького району Хмельниччини. Державні виконавці відбирають у нього хату, де живе з дружиною і трьома дітьми: 13-річним Олександром, 7-річною Єлизаветою і ­Ангеліною, 6 років.Багатодітна родина з Хмельниччини  через банк може залишитись на вулиці— Я ж нічого не кажу: да, кредит брав. І верну все до копійки, тільки віддайте мені машину, я ж нею заробляю, — каже далекобійник 49-річний Юрій Глушко із села Юринці Городоцького району Хмельниччини. Державні виконавці відбирають у нього хату, де живе з дружиною і трьома дітьми: 13-річним Олександром, 7-річною Єлизаветою і ­Ангеліною, 6 років.
— У жінки нервовий зрив, дітей у школу відправив. Не знаю, чи вернуться сьогодні додому. З минути на минуту чекаю виконавців — господар нервово прикурює цигарку від попередньої. За хвилину підпалює ще одну.

2008 року Юрій Глушко взяв у кредит $65 тис. у \”Приватбанку\” під заставу хати. Вона варта не більш як $15 тис, але, за документами, коштує $90 тис. На позику Глушко купив фуру \”мерседес\”, возив товари.

— За дев\’ять місяців відробив і віддав банку 13 тисяч доларів, — підпалює чергову сигарету. — Потім бахнула криза, роботи не стало, долар підскочив. Я брав по 4,6 гривні, а він став 8. Платити було нічим. Дзвонять із банку: \”Жени машину на Хмельницький, ми її оглянемо\”. При чому тут моя фура, я ж брав гроші під заставу хати? Але погнав. Там машину забрали, поставили на базар. Як же я буду платити, коли роботи не маю? Цілий рік авто дурно простояло. Акумулятор здох, колеса поспускали, купа резинових проставок спортилася. Правдами-неправдами машину забрав, 40 тисяч вклав, щоб до пуття довести. Хотів робити, так виконавці наклали на неї арешт. Їздити не можу, бо даїшники заберуть. Реально зараз моя машина стоїть 30 тисяч доларів, хата — ще тисяч 15. А банк із відсотками, пенею і штрафами нащитав 1 мільйон 700 тисяч гривень. Заберіть все, роздіньте, поріжте на органи — але навіть четвертини не буде. Краще віддайте мені фуру, і я потроху відроблю.

2009 року \”Приватбанк\” подав позов до суду, просив виселити родину Глушків. Суд відмовив, однак 2012‑го змінив рішення. Апеляційний залишив його без змін. 1 грудня торік сім\’ю виписали з будинку.

— У цій справі багато порушень, — говорить адвокат Василь Гаджук, 56 років. — За статтею 223 Цивільного кодексу, після набуття рішенням суду чинності сторони не можуть знову заявляти в суді ту саму позовну вимогу. А тут один суд відхилив позов, інший задовольнив. Якщо людей виселяють, їм мають надати інше приміщення. У рішенні суду йдеться лише про виселення.

До подвір\’я Глушків під\’їжджають кілька машин: виконавча служба, представники банку.

— Наша позиція однозначна: виселимо і хату продамо, — розказують люди з \”Приватбанку\”.

У державній виконавчій службі додають, що судову ухвалу рано чи пізно реалізують.

— Поки що її відклали, адже боржник звернувся до суду з проханням про відстрочку, — уточнює 51-річний Юрій Козубай з обласного управління ДВС.
Джерело: Gazeta.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього