Без права на помилку служать в Афганістані Кам’янець-Подільські сапериВідповідно до Указу Президента України з травня 2010 року Україна долучилася до виконання місії ISAF в Афганістані.Відповідно до Указу Президента України з травня 2010 року Україна долучилася до виконання місії ISAF в Афганістані.

З військовослужбовців Центру розмінування, що дислокується в місті Кам’янець Подільський, було сформовано дві групи: протидії саморобним вибуховим пристроям та знешкодження вибухонебезпечних предметів.

Загалом, починаючи з 2010 року, відбулося 6 ротацій особового складу. Після перших добровольців ще 21 найкращий фахівець Центру розмінування підтвердив у бойових умовах свою високу кваліфікацію. Наші сапери перебували в афганській провінції Гор, за понад 3,5 тис. км від рідної домівки.

З травня 2012 року до виконання завдань в Ісламській Республіці Афганістан долучився кінолог з мінно пошуковим собакою. З вересня 2013 року у зв’язку з виведенням з Ісламської Республіки Афганістан литовського контингенту наші сапери були передислоковані. На сьогодні 8 військовослужбовців Центру розмінування проходять службу в провінції Герат, входячи до складу італійського миротворчого контингенту. На даний час наші військовослужбовці перебувають на військовій базі «Арена», що дислокується поблизу м. Герат, де виконують бойові завдання спільно з італійським саперним підрозділом.

За чотири з половиною роки українськими фахівцями з розмінування та протидії саморобним вибуховим пристроям виявлено та знешкоджено понад 16 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв, чим врятовано сотні, а то й тисячі життів.

Хочеться також сказати, що найбільшу небезпеку в Афганістані містять самороб ні вибухові пристрої, які можуть виглядати як завгодно — як мішок, сумка, купа ґрунту, вони можуть бути дуже добре замасковані. Також міни можуть бути встановлені в автомобілі, мотоциклі і бути навіть на людині (підривнику смертнику). Основним зарядом в саморобному вибуховому пристрої може бути будь-який вибухонебезпечний предмет (артилерійські боєприпаси, мінометні міни, інженерні боєприпаси та вибухова речовина тощо).

Андрій АГЄЄВ

За матеріалами: медіа-корпорації “Є”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього