Безпека на Хельницькій АЕС залежить від ... рибиДільницю біомеліорації гідротехнічного цеху Хмельницької АЕС було засновано через рік після пуску першого енергоблока. Основним її завданням стало забезпечення оптимальних біологічного та фізичного станів ставка-охоло­джувача за рахунок розведення цінних видів риб, які здатні здійснювати природну біомеліорацію.Безпека на Хельницькій АЕС залежить від ... рибиДільницю біомеліорації гідротехнічного цеху Хмельницької АЕС було засновано через рік після пуску першого енергоблока. Основним її завданням стало забезпечення оптимальних біологічного та фізичного станів ставка-охоло­джувача за рахунок розведення цінних видів риб, які здатні здійснювати природну біомеліорацію.
Нещодавно кореспондент завітав на дільницю біомеліорації та поспілкувався з її начальником Олегом Братенком.

– На Хмельницьку АЕС часто навідуються делегації, екскурсійні групи учнів шкіл та студентів вузів природничого спрямування. Вони часто з подивом сприймають інформацію, що безпека діяльності енергетичного об’єкта залежить і від наявності у ставку-охолоджувачі риби.

– В цьому факторі нічого дивного немає. Наявність риби у водоймі є технологічною необхідністю: вода для охолодження теплообмінного обладнання має відповідати визначеним хімічним та фізичним характеристикам. Її оптимальний стан здатні підтримувати природні біомеліоратори – білий амур, товстолоб, короп тощо. У кожного виду риб, якщо сказати образно, свої завдання та функції. Наприклад, білий амур здатний поїдати різні водорості і попере­джає заростання рослинністю водного дзеркала. Дещо по-іншому веде себе товстолоб. Він пропускає через зябра фітопланктон, який є для нього основним кормом, і очищає воду. Короп, плітка, карась також мають свою кормову базу, частину якої становлять дрібні молюски, ракоподібні тощо. Вся риба, що знаходиться у нашому водосховищі, працює на підвищення якості води і, звичайно, безпеки діючих енергоблоків.

– Куди використовується риба, яку працівники дільниці біомеліорації виловлюють згідно із визначеною квотою?

– Для потреб харчування працівників електростанції. Принаймні цьогоріч цех господарського забезпечення одержав більше чотирьох тонн різних видів риби. Якість продукції засвідчено Хмельницькою зональною спеціалізованою державною лабораторією ветеринарної медицини з хвороб риб та інших гідробіонтів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього