Безпрецедентне обстеження населення на Хмельниччині
Провів Перший національний аграрний кооперативБезпрецедентне обстеження населення на Хмельниччині
Понад 22 тисячі мешканців Хмельниччини у 565 населених пунктах пройшли медичне обстеження у рамках програми «Здорова громада», ініційованої Першим національним аграрним кооперативом. Завершальним етапом програми став безкоштовний кардіоскринінг для вимушених переселенців. На черзі – проект «Доступні ліки».
У приміщенні Хмельницького обласного благодійного фонду «Карітас», кількасот вимушених переселенців з Криму та Донбасу пройти безкоштовний кардіоскринінг. Акція відбувалась у рамках унікального медичного проекту, який у вересні цього року започаткував Перший національний аграрний кооператив (ПНАК) за підтримки Благодійного фонду «Зміцнення громад» і Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.
Як зазначають у ПНАК, сьогодні люди в селах не отримують медичного забезпечення на такому рівні, як мешканці міст. Тож, щоб піклуватися про здоров’я селян, вони створили альтернативний проект. І першим етапом його реалізації стала програма «Здорова громада».
Обстежувати жителів сіл області взялися спеціалісти Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова – найбільшого недержавного проекту із залучення цивільних медиків до надання якісної медичної допомоги. За словами Геннадія Друзенка, голови Наглядової ради шпиталю, на сьогодні це єдиний медичний волонтерський проект, що працює як на території Хмельниччини, так і в зоні проведення АТО цілком легально та відповідно до вимог українського законодавства.
За два місяці 10 мобільних бригад обстежили понад 22 тисячі подолян. Огляд включав кардіограму 4-го покоління (розробка Національної академії наук України), вимірювання тиску та рівня глюкози в крові. До слова, подібні за масштабністю обстеження не проводились в Україні від часу здобуття незалежності.
Оскільки турбота про здоров’я людей – один із пріоритетів у діяльності ПНАКу, зазначена ініціатива аж ніяк не остання, переконують благодійники:
Працюючи над втіленням пілотного проекту, ми побачили, на що треба звернути особливу увагу, яких саме медичних послуг найбільше потребують люди в селах. А тепер, підсумувавши одержаний досвід, розпочинаємо новий етап: спільно із закордонними партнерами беремось за реалізацію більш вузько спрямованих лікувальних програм і продовжимо діагностику – розповіла Тетяна Василик, директор Благодійного фонду «Зміцнення громад».
Наступним кроком стане програма «Доступні ліки», – ділиться планами Олег Демчук, координатор Громадського руху «Нова економічна політика», що виступає партнером ПНАКу в реалізації соціальних програм. – Вона полягатиме в тому, що в селах-учасниках кооперативу ліки будуть продавати з мінімальною націнкою. Зараз ця програма стартує в пілотних селах Красилівського району, а уже незабаром має охопити всю Хмельницьку область.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього