Благодійники передали шепетівським медикам ліки від тиску
Найближчим часом препарат активно застосовуватимуть і вручатимуть пацієнтам Шепетівського району.Благодійники передали шепетівським медикам ліки від тиску
«Проінформований – значить, озброєний», – кажуть у народі. «Проінформований – значить, час діяти», – кажуть у Благодійному фонді «Зміцнення громад». Опрацювавши результати проекту «У ритмі серця», під час якого було обстежено більше 22 тисяч мешканців Хмельницької області, благодійники разом із медиками першого добровольчого мобільного шпиталю прийшли до такого висновку: рівень захворювання серцево-судинними недугами в хмельничан дуже високий. Зараз фахівці Фонду намагаються зарадити цій ситуації. Тому вони вручили 1200 штук медичного препарату «Анаприлін» Шепетівській центральній районній лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги (ПСМД).
– «Анаприлін» – це препарат вітчизняного виробництва, який має гіпотензивну дію, тобто знижує тиск і зменшує частоту серцебиття. Його призначають хворим на гіпертонічну хворобу. «Анаприлін» – швидкодіючий препарат, що починає діяти уже протягом півгодини, тому ми його будемо застосовувати для надання невідкладної медичної допомоги. Термін його дії на організм – 8 годин. Звісно, є інші препарати цієї групи, проте вони діють поступово, протягом доби. Для стаціонару, а особливо для кардіологічного, терапевтичного і неврологічного відділень, це надзвичайно корисні ліки, – говорить Валентина Савчук, головний лікар Шепетівської ЦРЛ.
Середня тривалість життя українців – 67 років. Експерти ж Університетського коледжу Лондону стверджують, що насправді щасливою людина відчуває себе після 70 років. Тобто, в основному українці не доживають до часу, коли моли б стати без перебільшення щасливими людьми. Про це розповів Віталій Градомський, головний лікар Шепетівського центру медико-санітарної допомоги.
– За статистикою, тривалість життя українців напряму залежить від рівня серцево-судинних захворювань. Результати реалізованого проекту з кардіоскринінгу це підтвердили і продемонстрували, що хмельничани дуже часто скаржаться на підвищений тиск. Ми звернулися до БФ «Зміцнення громад» із проханням надати ефективні ліки саме для зниження артеріального тиску, а отже, зробити хмельничан щасливішими, – стверджує Віталій Валентинович.
Ліки розділили між лікарнею і центром ПМСД, і навіть встигли перевірити їх дію: «Анаприлін» уже рекомендували першому пацієнтові, який скаржився на гіпертонію. Уже найближчим часом препарат активно застосовуватимуть і вручатимуть пацієнтам Шепетівського району. Сподіваємося, він не просто допомагатиме нормалізувати артеріальний тиск, а й допоможе відчувати себе хоч на крихту щасливішими.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього