Благодійний фонд "Зміцнення громад": 5 років успішної діяльності
281 825 днів діяльності, більш ніж 5 000 проектів для громад, 42,1 млн грн, залучених для їх реалізації, і сотні тисяч відкритих сердець, які отримали допомогу, консультацію чи пораду і змінили свої життя на краще. Благодійний фонд «Зміцнення громад» відсвяткував перший ювілей діяльності.Благодійний фонд "Зміцнення громад": 5 років успішної діяльності
281 825 днів діяльності, більш ніж 5 000 проектів для громад, 42,1 млн грн, залучених для їх реалізації, і сотні тисяч відкритих сердець, які отримали допомогу, консультацію чи пораду і змінили свої життя на краще. Благодійний фонд \”Зміцнення громад\” відсвяткував перший ювілей діяльності.

25 червня 2015 року театр ім. Старицького у м. Хмельницькому радо приймав друзів, гостей та партнерів із нагоди проведення міжнародної конференції \”Зміцнення громад: від волонтерського ентузіазму до волонтерської діяльності\” та 5-річчя діяльності Фонду. Українські, закордонні громадські й благодійні організації, ініціативні групи, влада та органи місцевого самоврядування, представники малого й середнього бізнесу, партнери та представники ЗМІ. Здавалося, стіни театру ще не були свідком такої події: понад 500 людей, які знають, як зробити життя громад кращим, і радо діляться цими секретами з іншими.
Півтора мільйони гривень. Саме стільки Благодійний фонд реалізував на потреби сільських та міських громад за перший рік своєї діяльності. Лише минулий рік дав можливість на реалізацію проектів, грантів та програм залучити 15,5 млн грн.

Ознайомлення із досвідом самоорганізації і новими можливостями для успішного розвитку громадської діяльності – такою була мета цього грандіозного дійства. А воно було направду таким. Адже, окрім презентації діяльності провідних благодійних та громадських структур, учасники конференції могли відвідати виставку успішного досвіду громадської діяльності територіальних громад та виставку провайдерів, стати свідками відзначення кращих сільських, селищних та міських громадських ініціатив. Безцінний досвід спікерів, інтерактивне спілкування, вітання почесних гостей, церемонія нагородження, виступи дитячого хору та пісочне шоу під акомпанемент живої музики – усе це та багато іншого робило цей день унікальним.

Відкривала офіційну частину заходу директор БФ \”Зміцнення громад\” Тетяна Василик.

– Ми раді вітати сьогодні представників кращих найактивніших територіальних громад, постійних партнерів, які спільно працюють над розвитком України і створенням гарного потенціалу для реалізації найсміливіших думок та ідей. Кожен із присутніх тут є саме таким потужним акумулятором, генератором і головне – втілювачем важливих справ для своїх громад і для України. Якщо говорити про роботу нашого Благодійного фонду, який сьогодні має прекрасну можливість у дружньому колі відзначити 5 років своєї діяльності, безумовно, то займатися благодійністю – з одного боку непросто, але з іншого – надзвичайно приємно і важливо. Адже, дивлячись в очі людей, спілкуючись і вислуховуючи їх проблеми, відчуваєш, наскільки потужним є наш народ. Кожного дня, працюючи з людьми, оглядаєшся і розумієш, що за 5 років – зроблено чимало. І все це – система змін. Звісно, ми не можемо самотужки докорінно змінити ситуацію, але бути помічником і об’єднувати навколо себе активних – повинні. Сподіваюся, що сьогоднішня конференція стане черговою можливістю для саморозвитку та самоорганізації, – коментує Тетяна Василик.

Благодійний фонд "Зміцнення громад": 5 років успішної діяльності

Засновником і основним фінансовим партнером Фонду є корпорація \”Сварог Вест Груп\”. Її діяльність розпочиналася із маленьких справ, проте на сьогодні вона є лідером в Україні. Благодійний фонд \”Зміцнення громад\” левову частку коштів на реалізацію найсміливіших ідей отримує від 5 – тисячного колективу аграріїв, який сіє, плекає і збирає хліб, а відповідно – і плоди благочинності. Голова правління корпорації – ініціатор безлічі соціальних програм та проектів.

– Понад 10 років тому ми розпочинали перші наші справи з маленьких речей і сьогодні нам є чим пишатися. Звісно, проблем у нашій країні вистачає, але благодійність і волонтерство у час агресії східного сусіда показують, що ми вміємо об’єднуватися і вболівати один за одного. Це вселяє надію і створює той фундамент, на який ми зможемо опиратися у майбутньому. Головні засади благополуччя нашої держави і кожної громади залежать від того, наскільки ми самі навчимося творити наш добробут. Благодійному фонду \”Зміцнення громад\” і усім партнерам я хотів би побажати переформатувати свою діяльність, адже нам потрібно давати в руки не рибу, а роздати вудки і навчити людей її ловити, – говорить голова правління корпорації \”Сварог Вест Груп\” Андрій Гордійчук.

Спікери, передусім, вели мову про стан і перспективи розвитку громадського суспільства, децентралізацію та об’єднання громад. Проте тут йшлося і про співпрацю з іноземними фундаціями.

– Якщо Ви отримали багато, не залишайте все собі, а поділіться з людьми, які цього потребують! Співпраця зміцнює обидві сторони. Взаємна відповідальність та відкрите, чесне спілкування – необхідність для успішної співпраці. Поважаймо культуру один одного. Яка Ваша внутрішня рушійна сила? Для нас – це проповідування Божої любові, – говорить Яап де Мой, директор Благодійного фонду \”OEKROE\” в доповіді \”Отримуємо, щоб ділитись. Разом (нідерландці та українці) ми – сила\”.

Це був надзвичайно насичений захід, який вкотре підтвердив, що люди, які займаються благодійністю – знають, як волонтерський ентузіазм перетворити на
професійну діяльність.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього